Dziś środa, dostarczamy więc nową dawkę muzycznych poleceń. Tym razem muzyczna środa ma już zapach jesieni.

Wysłuchała: Joanna Zaguła

Ten moment, kiedy lato chyli się ku końcowi, a jesień jeszcze nie nadchodzi, jest dla mnie zawsze dość przykry, bo zaczynam już tęsknić za wakacjami. Najlepiej więc w takiej chwili zwrócić się do kogoś, kto na jesienne wieczory czeka z radością. Taką osobą jest Paula. Paula to wspaniała projektantka, która niedługo rusza ze sprzedażą swoich sukienek i wyjątkowych intarsjowanych swetrów pod szyldem Kaikotto. Paula nie lubi upałów, woli za to klimaty skandynawskie. Piecze genialne ciasta i nie przejdzie obojętnie obok żadnego pieska (tak je uwielbia). Słucha też świetnej muzyki, więc ze spokojem zostawiam was w jej rękach. Bo jesień w takim towarzystwie będzie dużo przyjemniejsza.

Jest późne lato, a ja wewnętrznie jestem już zanurzona w jesieni. Jesień to moja pora roku, kocham jej zapachy, kolory i jakiś spokój, który ze sobą niesie. Z każdym dniem coraz wyraźniej czuję ją w powietrzu. Takie okoliczności potrzebują adekwatnej oprawy muzycznej, właśnie takiej trochę melancholijnej, trochę kojącej.

Carlę dal Forno poznałam podczas zeszłorocznego festiwalu Lado w mieście, z czego bardzo się cieszę. Głos tej dziewczyny zawsze uspokaja. W październiku jej nowa płyta!

Cementries, Sodus – w tej dream-popowej nostalgii Kyle’a J. Reigle’a można się całkowicie rozpłynąć…

Wciąż jeszcze leczę smutki po tym, że nie mogłam być na tak wyczekiwanym koncercie Stereolab na OFFie… W związku z tym ich kawałki lecą u mnie ostatnimi tygodniami ze wzmożoną częstotliwością.

Kate Bush i piękna historia o relacji ojca z synem. Za każdym razem wzrusza tak samo.

I na koniec nieco pogodniej: The Stranglers i ich Golden Brown. To dla mnie, od dzieciństwa, kwintesencja jesiennej aury.

Nie może w tej jesiennej mieszance jeszcze zabraknąć „Deszczu” cudownej, odkrytej przez świat po latach, Lindy Perhacs.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.