Wodzenie palcem po mapie to dla wielu osób jedna z największych przyjemności i sposób na przetrwanie pandemii, kiedy swobodne podróżowanie jest utrudnione. Poprawia samopoczucie i pozwala marzyć. Co więcej mapy świata bądź ulubionego regionu, mogą być wspaniałym elementem dekoracyjnym – nie tylko biura, czy gabinetu, ale też pokoju dziecka albo nastolatka.

 

Zdaniem psychologów, w podróżach cieszy nas najbardziej ich planowanie, stąd mapy świata jako element dekoracyjny pomieszczenia wciąż mają stałe grono wielbicieli. Uczucie szczęścia towarzyszy nam już na etapie wybierania celu i wymyślania aktywności na miejscu, a bierze się ono z nadziei, iż tam, gdzie pojedziemy, czeka nas coś fascynującego: będziemy się doskonale bawić, zwiedzać, poznawać, smakować, lenić, relaksować… Wreszcie będziemy mieli czas dla siebie i bliskich. Miło o tym myśleć, prawda?

Gorzej w ostatnim czasie było z realizacją planów. Pandemia zatrzymała wielu z nas w domach, innym kazała zweryfikować plany i zamiast przykładowej Grecji wybrać polskie morze czy jeziora. Na szczęście, co się odwlecze, to nie uciecze. Nawet jeśli podroż nie dochodzi do skutku w zaplanowanym terminie, nie sprawia to, iż dni spędzone na przyjemnym marzeniu o przyszłości, znikają. Planowanie podróży zawsze ma sens! Planując coś przyjemnego budujemy w sobie pozytywne oczekiwania i o to właśnie chodzi.

 

Rozmawiajmy o podróżach przy mapie świata

Jednym ze sposobów na to, aby planowanie podróży stało się przyjemniejsze, jest rozmawianie o nich w gronie najbliższych osób. Podróże wtedy przestają się kojarzyć z praktyczną wiedzą lub lekcjami geografii w szkole, a zaczynają z przygodami z dzieciństwa. Wystarczy wcześniej zaoszczędzić trochę pieniędzy, a potem – w odpowiednim momencie (tak, pandemia nauczyła nas elastyczności) – wcielić plan w życie.

Wyobraźnie przyszłych podróżników niewątpliwie rozbudzają mapy świata. Obraz na płótnie mapa świata to doskonały element wystroju wnętrza dla wielbicieli dalekich krajów i świetny pomysł na prezent. Mapa świata będzie dobrze prezentować się w każdego rodzaju wnętrzu: od gabinetu, sali konferencyjnej w biurze, po pokój nastolatka, salon, a nawet kuchnię.

W ofercie bimago znajduje się wiele rodzajów map. Jedne utrzymane są w stylu retro, tworząc wrażenie starych pamiątek. Z kolei inne w formie prostych schematów świetnie pasują do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Są tam mapy świata na płótnie utrzymane w czarno-białej kolorystyce lub jednokolorowej, jak i te wielobarwne, pełne detali.

 

Obraz mapa świata – inspiracja dla dziecka

Świetnym sposobem na zafascynowane dziecka wielkim światem i podróżami jest powieszenie w jego pokoju obrazu, który prezentuje mapę świata. Kolorowe mapy przedstawiające kontynenty, państwa, a nawet miasta, to doskonała pomoc dydaktyczna i element rozwijający wyobraźnię. Obrazy pomagają nam marzyć i uczyć się. Dzięki przyjaznej formie obrazu dziecko będzie miało możliwość nauczenia się trudnych nazw w szybki sposób, a barwna forma, która przykuwa uwagę, może motywować do poszerzenia wiedzy na własną rękę. Ciekawym elementem dekoracyjnym jest też mapa świata zdrapka, na której dziecko może zaznaczać kraje, w których już było, albo obrazy na korku. Ta ostatnie sprawdzą się jako dekoracja nie tylko w młodzieżowym pokoju, ale też kuchni, a nawet w sypialni. Wszystko zależy od barwy pomieszczenia.

A może tryptyk przedstawiający mapę świata?

Masz nowoczesne mieszkanie wymagające dekoracji albo szukasz nowatorskiego prezentu dla podróżnika na święta? Pomyśl o tryptyku przedstawiającym mapę świata i poszukaj inspiracji w bimago. Taki składający się z trzech części obraz to całkowita nowość, która daje efekt trójwymiarowości w pomieszczeniu. Dzięki temu taki malunek optycznie powiększy mieszkanie. Stylowa mapa świata na ścianę to dodatek, który sprawdzi się zarówno w mieszkaniu, domu, jak i w biurze i na pewno będzie służył przez lata właścicielowi. Jest przecież tyle pięknych miejsc do odkrycia.

 

 

 

 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.