Noszenie szkieł kontaktowych znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Soczewki sprawdzają się u osób aktywnych fizycznie, ponieważ nie wypadają z oczu i są odporne na warunki atmosferyczne. Taką metodę korekcji mogą z powodzeniem stosować krótkowidze, dalekowidze, astygmatycy i prezbiopi. Podczas noszenia soczewek warto jednak sięgać po krople do oczu. Ich formuła pomoże dbać o prawidłowe nawilżenie oczu i szkieł.

Szkła kontaktowe są świetną alternatywą dla tradycyjnych okularów korekcyjnych. Prawidłowo dopasowane soczewki są praktycznie niewyczuwalne podczas noszenia – i to już od pierwszej aplikacji. U większości użytkowników od razu dopasowują się do oka. Wiele osób twierdzi, że w ogóle ich nie czuje. Aby noszenie szkieł kontaktowych było maksymalnie komfortowe, należy korzystać z nich zgodnie z zaleceniami specjalisty. Soczewek nigdy nie stosujemy bez konsultacji z ekspertem w dziedzinie refrakcji i zaopatrywania oczu w pomoce wzrokowe. Podstawowe zasady użytkowania soczewek omówi z nami optometrysta podczas wizyty w gabinecie. Po pierwsze, aby czuć się komfortowo, przed każdorazowym kontaktem z soczewkami starannie myjemy ręce, używając do tego ciepłej wody z mydłem. Po osuszeniu dłoni papierowym ręcznikiem można przystąpić do aplikacji szkieł. Producenci zalecają, aby przed założeniem szkieł nie nakładać makijażu ani nie wcierać kremu w skórę twarzy. Aby zminimalizować ryzyko podrażnienia oczu, soczewki wielokrotnego użytku po ściągnięciu należy dokładnie oczyścić i zdezynfekować w specjalnym płynie. Preparat pielęgnacyjny pomaga w oczyszczaniu powierzchni szkieł oraz pozbyciu się z nich osadów białkowych i drobnoustrojów. Preparaty dezynfekujące wykazują także działanie nawilżające i uelastyczniające. Po wyczyszczeniu soczewki umieszcza się w specjalnym, sterylnym pojemniczku. Nie dotyczy to oczywiście wariantów jednodniowych, które po ściągnięciu należy od razu wyrzucić do kosza. Jeśli chcesz być w pełni zadowolony z noszenia soczewek, pamiętaj, by kupować je wyłącznie w renomowanych salonach optycznych. Używanie produktów kupionych w drogerii czy butiku to narażanie na niebezpieczeństwo siebie i swojego zdrowia. Przypadkowe stoiska w marketach nie są odpowiednim miejscem do sprzedaży wyrobów medycznych, a do takich zaliczają się soczewki oraz okulary korekcyjne. Szkła kontaktowe bez problemu kupisz u dowolnego optyka – zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. Porady przydatne przed zakupem, wskazówki dotyczące użytkowania i noszenia szkieł kontaktowych znajdziesz na stronie: soczewkikontaktowe.eu.

Soczewki kontaktowe a krople do oczu

Żyjemy w czasach niesamowitego postępu technologicznego. Coraz więcej osób nie wyobraża sobie dnia bez komputera czy smartfona. Tymczasem zbyt intensywne korzystanie z urządzeń elektronicznych bardzo niekorzystnie wpływa na nasz wzrok. Doskonale wiedzą o tym użytkownicy szkieł kontaktowych, którzy nierzadko zmagają się ze swędzeniem, pieczeniem czy zaczerwienieniem oczu. Źródłem dyskomfortu może być także zanieczyszczenie powietrza oraz nadmierne wytężanie wzroku przez wiele godzin, np. podczas jazdy samochodem. Tego typu problemom można zapobiec stosując specjalne krople do oczu o działaniu nawilżającym, np. EyeLove Comfort. Ich używanie to tak naprawdę podstawa pielęgnacji w przypadku stosowania szkieł kontaktowych. Gdy nosimy soczewki przez cały dzień, oczy mogą ulegać wysuszeniu lub podrażnieniom. Nawilżające krople do oczu przynoszą ulgę od razu, znacznie zmniejszając ryzyko wystąpienia uczucia suchości i dyskomfortu. Podczas stosowania soczewek należy pamiętać, aby używać wyłącznie kropli bez konserwantów. Sztuczne łzy przystosowane do kontaktu z soczewkami nie będą wchodziły w niepożądaną reakcję z naszymi szkłami, co pozwoli zachować całodzienny komfort i ustrzec się przed zmęczeniem wzroku. Takie preparaty zostały stworzone z myślą o osobach korzystających ze szkieł kontaktowych, dlatego są w pełni bezpieczne dla soczewek i oczu.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.