Kapsułki do prania to sposób na czyste pranie. Ich dozowanie jest dużo prostsze i wygodniejsze niż proszku, a skuteczność usuwania zabrudzeń stoi na wysokim poziomie. Poznaj rodzaje kapsułek, dowiedz się, jak ich używać, a także sprawdź, czemu zawdzięczają swoją coraz większą popularność.

Rodzaje kapsułek do prania

Producenci kapsułek, widząc coraz większą popularność produkowanych środków do prania, poszli o krok dalej. Stworzyli kapsułki do prania w wersji dwukomorowej, a nawet trzykomorowej, a więc zupełnie jak w przypadku tabletek do zmywarki, tutaj także w każdej komorze oprócz samego detergentu znalazły się dodatki. Są to na przykład rozjaśniacze optyczne, świetnie sprawdzające się na jasnych ubraniach, głównie białych. To także środki rozjaśniające i nadające blasku czy dodatkowe aktywatory proszku. Jeżeli woda podczas prania jest zbyt twarda, warto postawić na kapsułki do prania, które mają w jednej z komór zmiękczacz wody. 

W kapsułkach niejednokrotnie spotkamy się z płynem do płukania, który nadaje praniu intensywny zapach, a także zmiękcza go. To ważne z ekonomicznego punktu widzenia, bo kapsułki wraz z płynem sprawiają, że nie potrzebujesz osobnego płynu do płukania i proszku. Wystarczą te małe „tabletki”. Koniec ze wsypywaniem, wlewaniem i dozowaniem. Wrzuć kapsułkę do bębna, następnie umieść tam pranie i gotowe.

kapsułki do praniaZawartość kapsułek do prania 

Kapsułki do prania to tak naprawdę skoncentrowany płyn do prania wzbogacony o dodatkowe enzymy. Zawierają detergent, ale także odplamiacz w zależności od tego, do jakiego prania ich użyjesz. Wyróżniamy kapsułki do ubrań białych i jasnych, czarnych i ciemnych, a także do kolorowych tkanin. Dobrze, jeśli będziesz miała pod ręką wszystkie trzy rodzaje. Za każdym razem twoje pranie będzie idealnie czyste, a kolor ubrań wciąż taki, jak po zakupie.

Jak stosować kapsułki do prania

Kapsułki to doskonała alternatywa dla środków piorących, trzeba jednak dobrze się z nimi obchodzić. Przede wszystkim zawsze dodawaj do prania tylko jedną kapsułkę, zanim umieścisz ją w bębnie, nie przebijaj jej i nie rozgniataj. Kapsułka za każdym razem powinna znaleźć się na dnie prania. Gdy korzystasz z tych skoncentrowanych w formie małej poduszeczki środków piorących, nie zapełniaj bębna po brzegi – pranie może być wtedy niedokładne. Używaj ich tylko do prania w pralce i pamiętaj o rozważnym przechowywaniu z dala od dzieci. 

Zalety stosowania kapsułek do prania

Korzystanie z kapsułek do prania jest przede wszystkim dużo wygodniejsze. W końcu nie musisz dozować płynów i proszków, a jedynie umieścić kapsułkę na dnie bębna. Ich skuteczność w przypadku wersji jednokomorowych jest porównywalna do tradycyjnych detergentów. Z ekonomicznego punktu widzenia, bardzo łatwo obliczyć koszt jednego prania przy użyciu kapsułki, jeśli więc mocno pilnujesz wydatków na środki czystości, to będzie dobry wybór. Warto także zaznaczyć, że spisują się one lepiej od proszku w niskich temperaturach, który nie zawsze jest wtedy dokładnie wypłukiwany z ubrań. Jak widzisz, warto postawić na te niewielkie „dyskietki” czy „kolorowe poduszki” – nazewnictwo kapsułek do prania jest różne.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.