Dinozaury panowały na Ziemi przez prawie 160 milionów lat. I choć 66 milionów lat temu wymarły, to fascynują nadal. Do grona ich wielbicieli zaliczają się nie tylko naukowcy, ale też twórcy kultury, filmowcy i pisarze, rysownicy i zwykli miłośnicy dzikiej przyrody: dorośli i milusińscy. To dla nich właśnie stworzono wystawę Jurassic Adventure. Po tym, jak w Belgii, Francji, Szwajcarii i Hiszpanii obejrzało ją 750 tysięcy osób, czas na Polskę! 28 września w Warszawie zacznie się wielka jurajska przygoda! To pierwsza taka wystawa w naszym kraju – prawie 50 naturalnej wielkości dinozaurów będzie czekało na zwiedzających na 3000 metrów kwadratowych Muzeum Nowa Praga przy ul. Jagiellońskiej 82A.

Zanim dinozaury – fascynujące gady z mezozoiku – na dobre rozgościły się w świecie nauki, ich wizerunek daleko odbiegał od tego, który znamy dzisiaj. Za sprawą sir Richarda Owena, który jako pierwszy je nazwał „strasznymi jaszczurami” (nazwa dinozaury wzięła się z połączenia dwóch greckich słów Dienos i Sauros, co w wolnym oznacza właśnie „straszne jaszczury”) były postrzegane jako dość powolne, leniwe i mało zwinne.

Stopniowo obraz dinozaurów w nauce nabierał prawdziwych kształtów, by w 1969 roku za sprawą serii publikacji Johna H. Ostroma, pokazujących dinozaury jako zwierzęta aktywne i dynamiczne, będące w dodatku przodkami ptaków, zbliżyć się do tego, który znamy dziś. To było nowe, świeże spojrzenie na dinozaury! Gady wróciły do świata badań w nowym, rewolucyjnym wydaniu. Już nie jako kuzyni jaszczurek, ale fascynujące, zróżnicowane stworzenia: od tych największych, jakie chodziły po ziemi, po średnie i małe – wielkości psa czy nawet wróbla. Wystawa Jurassic Adventure daje taki właśnie ich obraz: niezwykłych zwierząt, które cały czas poznajemy!

Jurassic Adventure – moc atrakcji i edukacja!

Edukacyjna wystawa Jurassic Adventure to niezwykła podróż w czasie, przenosząca odwiedzających w epokę, kiedy na Ziemi królowały te olbrzymie majestatyczne gady. Ta ekspozycja pozwala nie tylko zachwycić się prehistorycznymi stworzeniami, ale także zapewnia kompleksową wiedzę na temat ich życia, ewolucji oraz roli, jaką odegrały w historii życia na Ziemi.

Wystawę Jurassic Adventure zaprojektowano tak, by dostarczyła niezapomnianych przeżyć fanom dinozaurów w każdym wieku także dzięki tematycznym atrakcjom towarzyszącym ekspozycji – od strefy wirtualnej rzeczywistości, po strefę zabawy dla najmłodszych. Starsi odwiedzający mogą przejść się ścieżką edukacyjną z audioprzewodnikiem, poznać poszczególne gady i ich historię sprzed milionów lat. Młodsi mają szansę stać się prawdziwym Dino Rangerem, poszukać skarbów albo bawić się w obszarze wykopalisk, wykopując ukryte w piasku kości gadów niczym paleontolodzy, a potem spędzić czas w interaktywnej strefie VR. Na deser można sobie zrobić zdjęcia w gigantycznym jaju dinozaura.

Najlepsi na Jurassic Adventure są jednak główni bohaterowie – 46 animowanych naturalnej wielkości dinozaurów, które ruszają się, ryczą i łypią okiem na zwiedzających. Przyspieszone bicie serca i niezapomniane przeżycia gwarantowane! Czyżby wymarłe giganty jednak powróciły?

Pierwsza taka wystawa w Polsce!

Jurassic Adventure jeździ po świecie od dwóch lat. Wystawa, wymyślona i wyprodukowana przez Belgów, oprócz Antwerpii odwiedziła również Hiszpanię, Francję i Szwajcarię i w każdym z tych miejsc spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Ma na koncie 750 tysięcy odwiedzających w każdym wieku i właśnie szykuje się do podboju polskiego rynku. To pierwsza taka ekspozycja w zamkniętej przestrzeni w naszym kraju. Celowo wybrano olbrzymi obiekt o powierzchni 3000 metrów kwadratowych, by majestatyczne stworzenia zrobiły odpowiednie wrażenie, a dinozaurowe raaaaw odpowiednio wybrzmiało. Już 28 września jurajska przygoda zacznie się na dobre!

Bilety są już dostępne na stronie: https://goingapp.pl/aktywnosc/jurassic-adventure

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.