Jak najczęściej to wszystko się zaczyna? Ślub przyjaciółki, wyjazd urlopowy, szkolne spotkanie po latach. Mówisz – tym razem już naprawdę schudnę. Rzucasz się na przypadkową dietę, obcinasz drastycznie kalorie, jesz tylko w wyznaczonych porach, wykluczasz mnóstwo produktów. Byleby tylko zobaczyć tę upragnioną cyfrę na wadze. Co potem? Bywa różnie, chudniesz, ale po czasie kilogramy wracają i powraca frustracja.

Tekst: Ewa Antkiewicz

Holistyczne odchudzanie

 

Zastanawiałaś się kiedyś, czy w tym całym odchudzaniu chodzi tak naprawdę tylko o tę wymarzoną cyfrę na wadze? 

Spójrz na siebie holistycznie a uzyskasz trwałe efekty

Samo słowo „holistyczny” w najprostszym rozumieniu oznacza „w pełni”, „całkowity”. Każdy z nas to nie tylko ciało, które jest grubsze lub chudsze, ale też psychika, dusza. Wszystkie te obszary wzajemnie na siebie oddziaływują i są od siebie zależne. Jesteśmy całością i nigdy nie osiągniemy wymarzonej sylwetki, jeżeli nie podejdziemy do odchudzania kompleksowo. Holistyczne podejście można odnaleźć bardzo często w medycynie. Opiera się ono na założeniu, że stan umysłu, ducha i ciała wzajemnie wpływają na siebie i że należy leczyć cały organizm, a nie tylko jego chorą część.

Proces odchudzania to nie jest prosta droga

Nic nie dzieje się od pstryknięcia palcem i od naszego mocnego postanowienia. Holistyczne odchudzanie to długi i żmudny proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Nic nie dzieje się na skróty. Pamiętaj, że z pewnością natrafisz na upadki, gorsze dni, zastój wagi, zwątpienie, brak motywacji, brak wsparcia bliskich. Dlatego odpowiednie nastawienie psychiczne, przygotowanie swojej głowy na trudniejsze momenty, nieustanne praca nad motywacją będą kluczowe w odchudzaniu. To nie tylko lista zakupów i jedzenie codziennie odpowiedniej liczby kalorii. To wymagający proces bardzo silnie związany z psychiką, duchowością i całym organizmem. Zanim zaczniesz, zadaj sobie fundamentalne pytania, m.in:

  • Czy jestem gotowa?
  • Czy ten moment w moim życiu jest odpowiedni?
  • Czy mam wsparcie najbliższych?
  • Dlaczego tak naprawdę chcę się odchudzać?

Program Przemian Moniki Honory

Holistyczne odchudzanie propaguje Monika Honory. Sama od wielu lat zmagała się z otyłością. Testowała przeróżne diety. Chudła kilka kilogramów, a potem pojawiał się efekt jo-jo. W końcu postanowiła zmienić swoje podejście. Zaczęła szukać, czytać, doszkalać się, konsultować z lekarzami i fizjoterapeutami.

Postanowiła opracować własną, indywidualną metodę odchudzania, która będzie zdrowa, bezpieczna dla organizmu i przede wszystkim pozwoli na stałe utrzymać efekty. Rezultat? To 40 kilogramów mniej na wadze i żadnego efektu jo-jo. Wszystko to za sprawą zup, które odpowiednio przyrządzone okazały się zbawiennym dla organizmu sposobem na zdrowe odżywianie. A efektem ubocznym był fantastyczny spadek wagi.

Monika Honory jadła racjonalnie i różnorodnie. Przez 4 miesiące były to zupy, a przez następne 4 miesiące trwał proces powolnego wychodzenia z samych zup i wprowadzania stałych posiłków.

Tysiące kobiet w Programie Przemian

Swoim sposobem odżywiania zaraziła tysiące kobiet w Polsce, tworząc społeczność Zupomaniaków, którzy wspólnie gotują i odchudzają się zgodnie z zasadami Programu Przemian. Wszystko jednak nie udałoby się, gdyby nie holistyczne podejście do odchudzania. Spojrzenie na siebie jako całość, odpowiednie przygotowanie psychiczne do procesu odchudzania, dbałość o skórę, wprowadzanie aktywności fizycznej, okazało się kluczem do sukcesu.

Program Przemian pomaga wyjść z zaklętego kręgu negatywnych emocji, które przyczyniają się do powstawania nadmiaru kilogramów, a następnie są przez nie generowane. Skłania on do spojrzenia na swoje życie z boku, z innej perspektywy. Monika Honory pomogła już wielu osobom schudnąć w zgodzie z własnym organizmem, bez głodzenia się i z szacunkiem dla własnego organizmu.

 

 

 

 

 

 

 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.