Są ubrania i… ubrania z misją. Po te drugie chętnie sięgają świadomi konsumenci, którym leży na sercu dobro planety. Esprit był jedną z pierwszych marek, która postawiła na zrównoważony rozwój i nie ustępuje w działaniach, by wciąż wyznaczać trendy w tej dziedzinie.

 

Historia marki Esprit zaczyna się jak wiele innych. W 1968 roku w San Francisco Susie i Doug Tompkins założyli „firmę” i zaczęli sprzedawać ubrania, dzieląc się obowiązkami – Susie odpowiadała za wizerunek, Doug za finanse. Szło im na tyle dobrze, że trzy lata później Esprit pojawił się na rynkach Dalekiego Wschodu, a potem w Europie. W 1979 roku powstało oficjalne logo marki. Od tego momentu Esprit coraz mocniej zaczął angażować się w inicjatywy społecznie – najpierw w walkę z AIDS, potem z rasizmem. Zaczął wyznaczać trendy, a czasami nawet iść pod prąd.

Moda dla świadomych

W 1990 roku marka Esprit, jako jedna z pierwszych w historii mody, wypuściła na rynek zrównoważoną kolekcję ubrań „Ecollection”. Ponieważ od początku istnienia głównym jej celem była troska o planetę oraz uczciwe warunki pracy, dała temu wyraz w nowej linii ubrań.

Dziś marka wciąż ulepsza dotychczasowe rozwiązania, by w jak najmniejszym stopniu szkodzić środowisku. Dział zrównoważonego rozwoju Esprit zapewnia ekologiczne i społecznie uczciwe warunki pracy, a jego głównym zadaniem jest zapewnienie zrównoważonej przyszłości. W tym celu zainicjowano program mody obiegu zamkniętego – circular fashion. Dzięki temu można ponownie wykorzystać resztki tkanin do produkcji ubrań, minimalizując produkcję śmieci. I za to między innymi lubimy Esprit.  

esprit koszula

 

Letnia kolekcja kapsułkowa w kolorach ziemi

Jak będzie wyglądało tegoroczne lato według Esprit? Marka zachęca do korzystania z kolekcji kapsułowej Esprit & EarthColors® by Archroma, całkowicie zabarwionej technologią EarthColors® by Archroma. Wykorzystuje ona siedem barwników biosyntetycznych z niejadalnych odpadów wytwarzanych przez przemysł rolniczy lub roślinny, takich jak zioła, skórki owocowe lub łupiny orzechów.

Kolekcja składa się głównie z bawełnianych koszul, luźnych szortów i lejących spodni wykonanych z takich włókien jak organiczne produkty bawełniane barwione liśćmi palmy lub czerwonymi burakami, co tworzy harmoniczną paletę kolorów odcieni ziemi.

Akcesoria na lato

Bez akcesoriów nie ma zabawy. Letnią kolekcję ubrań uzupełniają więc kolorowe kapelusze w stylu bucket, plecione torby, kolorowe bandany oraz małe torebki crossbody. I jak wam się podoba taka moda? 

 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.