Gdzie rosną pieniądze?

O tym, jak zrobić pieniądze z „niczego”, czyli zarabiać bez wychodzenia z domu. Praktyczny poradnik dla tych, którzy chcą się nauczyć racjonalnego gospodarowania zasobami.

Tekst: Sylwia Skorstad

Do tematu pieniędzy Polacy podchodzą trochę tak, jak do tematu seksu – każdego to interesuje i fascynuje, ale niemal każdy czuje się zawstydzony rozmawiając o tym. Pokutuje w nas przekonanie, że w rozmowie o finansach jest coś wstydliwego. Nie lubimy ujawniać swojego stanu posiadania, pytać o rady w tej dziedzinie ani przyznawać się, że chcielibyśmy wiedzieć więcej. Podobnie, jak w przypadku seksu, informacji na temat gospodarowania finansami szukamy zwykle po cichu i docieramy do mało pewnych źródeł.

Szokuje nas na przykład skandynawskie podejście do pieniędzy, czyli konkretne rozmawianie o liczbach – ile co kosztowało, ile należało za to zapłacić podatku i kto, ile oraz na czym zarabia.

„Gdzie rosną pieniądze”, Joanna Dymmel

Poradnik stworzony przez Joannę Dymmel odczarowuje temat pieniędzy. To książka, która wszystkim się nam przyda. Nawet tym, którzy nie planują zająć się sprzedażą w Internecie. Bo pieniądze to naprawdę nic wstydliwego.

Skarby ukryte w twoim domu

gdzie rosną pieniądzeDymmel w jasny i przejrzysty sposób opisuje, jak krok po kroku nauczyć się racjonalnego korzystania ze swoich zasobów i upłynniania towarów, które nie są nam już potrzebne. Doradza, by przeszukać szafę, strych, piwnicę, ogród czy warsztat i odszukać tam perełki, jakie następnie można z zyskiem sprzedać na przykład kolekcjonerom. Uczy rozpoznawania rzeczy cennych oraz formułowania przyciągających uwagę ogłoszeń. Rozprawia się też z popularnymi mitami na temat sprzedaży w Internecie.

Z „Gdzie rosną pieniądze” można się dowiedzieć, jak uporządkować swoje zasoby w taki sposób, by pozbyć się rzeczy niepotrzebnych i dzięki temu zyskać środki na aktualne potrzeby – wakacyjny wyjazd, nowy telefon czy spłatę raty kredytu. Można też z jego pomocą poćwiczyć zmianę sposobu myślenia oraz poszczególne kroki, jakie warto wykonać, by nauczyć się zarabiania na tym, co wokół nas.

Lepszy, bo polski

Co ważne, „Gdzie rosną pieniądze” to poradnik mówiący o polskich realiach. Wiele książek tego typu jest łatwych w lekturze, ale z perspektywy polskiego czytelnika mało przydatnych, bowiem powstają za oceanem, gdzie zarówno realia życia, jak i rynek przedmiotów używanych są zupełnie inne. Dymmel natomiast zna od podszewki polskie uwarunkowania i dlatego może się podzielić z czytelnikami praktycznymi poradami np. o tym, za jakie relikty PRL (np.: serwis do herbaty, lampkę czy krzesło) miejscowi kolekcjonerzy są w stanie dobrze zapłacić.

Gdzie rosną pieniądze, Joanna DymmelPieniądze nie rosną na drzewach, ale są bliżej, niż myślisz – przekonuje autorka poradnika. I warto jej posłuchać, choćby po to, by przekonać się, jak wiele przedmiotów gromadzimy niepotrzebnie lub wyrzucamy, choć moglibyśmy zamienić je na gotówkę. Potem można samemu podjąć decyzję, co z tą nową wiedzą zrobić.

„Gdzie rosną pieniądze”, Joanna Dymmel, Wydawnictwo Znak literanova

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.