Coroczne poszukiwania szkolnych podręczników często wiążą się ze stresem i niemałym wydatkiem finansowym dla rodziców. Jak kompletować wyprawkę szkolną i podręczniki dla siódmoklasistów, aby uniknąć niepotrzebnych nerwów? Czy wcześniejsze zakupy w księgarniach internetowych to dobre rozwiązanie? 

podręczniki

Początek września to dla rodziców uczniów często okres gorączkowego kompletowania corocznej szkolnej wyprawki. Jej najważniejszym elementem są oczywiście podręczniki. A choć na rynku znajdziemy dzisiaj najróżniejsze podręczniki szkolne do matematyki, języka polskiego, historii czy języków obcych, przeznaczone dla uczniów w każdym wieku, w tym do siódmej klasy, to zakupy w księgarniach stacjonarnych na początku roku szkolnego często wiążą się z dodatkowym stresem i wydatkami na ostatnią chwilę. Stąd też dobrym rozwiązaniem może być wcześniejszy zakup książek w księgarni internetowej.

Podręczniki zgodne z podstawą programową

Podręczników szkolnych nie należy kupować „w ciemno”. Nauczyciel danego przedmiotu w szkole na początku roku szkolnego informuje uczniów o tym, jaki podręcznik będzie wymagany na zajęciach w danym roku szkolnym. Należy pamiętać o tym, że podręczniki – w tym również podręczniki do 7 klasy podstawówki – powinny zostać dopuszczone do użytku szkolnego na zasadach określonych w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z 3 października 2019 r. w sprawie dopuszczania do użytku szkolnego podręczników. W dobrze zaopatrzonych księgarniach internetowych znajdziemy duży wybór zarówno podręczników, jak i ćwiczeń do wielu przedmiotów: „dużych” wydawnictw, takich jak Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne czy też Wydawnictwo Szkolne PWN, a także wielu mniejszych wydawców specjalizujących się np. w podręcznikach do nauki języków obcych.

Gdzie kupisz podręczniki dla siódmoklasistów?

Jedną z dobrze zaopatrzonych księgarni internetowych jest między innymi Matfel.pl. Wśród bogatego asortymentu tego sklepu nie mogło zabraknąć też podręczników przeznaczonych dla uczniów siódmej klasy szkoły podstawowej. Poza podręcznikami w ofercie księgarni dostępne są również inne publikacje książkowe, np. tablice szkolne, repetytoria wiedzy, zbiory dodatkowych zadań matematycznych czy konkursowych. Takie dodatkowe materiały pozwolą uczniom utrwalić materiał, a także poszerzyć zdobytą już wiedzę.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.