Fototapeta we wnętrzu

Aby wnętrze zyskało na przytulności, powinniśmy rozważyć zakup odpowiednich elementów dekoracyjnych, tj. poduszki z miękkich tkanin, odpowiednie oświetlenie, puszyste dywany czy pufy. Jeśli jednak chcemy zagrać obrazem, zdecydujmy się na fototapetę z motywem w ciepłym odcieniu.

  1. Fototapeta z drewnianymi słojami

Słoje drzewa na fototapecie pokochają szczególnie entuzjaści wnętrz w stylu skandynawskim. Plusem jest to, że motywy z drewnianymi pniami dopasujemy praktycznie do każdego rodzaju pomieszczenia, czyli do salonu, sypialni, kuchni czy przedpokoju. W zależności od wyobraźni, możemy zdecydować się na słoje w ekstremalnym powiększeniu lub uniwersalne i zawsze modne fototapety z kilkudziesięcioma pniami ułożonymi w stos.

  1. Osobiste akcenty

Jeżeli jesteśmy amatorami fotografami, autorskie zdjęcia możemy wykorzystać do przygotowania indywidualnej ściennej dekoracji. „Jeśli chcemy umieścić na ścianie własne zdjęcie w formie fototapety, należy zadbać o jego dobrą jakość. Następnie wysyłamy zdjęcie do wykonawcy, np. sklepu internetowego, gdzie często możemy otrzymać bezpłatną wizualizację wnętrza z fotografią. Ekspert od wydruków wielkoformatowych powinien zaproponować optymalną wielkość motywu przewodniego i odpowiednie wykadrowanie. Najpopularniejszymi dekoracjami będą w tym przypadku rodzinne zdjęcia czy inspirujące fotografie z podróży” – wyjaśnia Michał Włodarczyk z Fototapeta4u.pl.

  1. Ścienne pejzaże

Nic tak jednak nie doda nam energii, jak tapeta z krajobrazem, zachowana w ciepłych letnich kolorach. Wśród popularnych motywów można wyróżnić m.in. energetyzujące zachody słońca, majestatyczne mosty i wszystko to, co kojarzy się nam z wakacjami. Dzięki drukowanej dekoracji z pejzażem możemy również łatwo ocieplić wnętrze, w którym zastosowano surowy beton architektoniczny i minimalistyczną stolarkę okienną pozbawioną zdobień.

  1. W stylu urban jungle

Miłośnicy roślin mogą postawić na niezwykle modny trend, jakim jest pomieszczenie w stylu urban jungle. Dzięki fototapecie z powtarzalnymi wzorami palmowymi, tropiki na długo zagoszczą w naszym wnętrzu. Tu możemy zdecydować się także na wzory z liśćmi bananowca, eukaliptusa lub miłorzębu czy sukulentami.

  1. Motyw z ulubionym pupilem

Subtelny, delikatny i ciepły klimat sypialni stworzą z kolei fototapety z ulubionymi zwierzętami. Motywy z psami i kotami szczególnie dobrze zaprezentują się w opcji przypominającej technikę malowania farbami akwarelowymi. Najlepszym towarzystwem dla nich będą minimalistyczne, drewniane meble i ściana w kolorze złamanej bieli.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.