Z kranu, butelkowana czy może oligoceńska? Dla wielu z nas wybór odpowiedniej wody do picia ma znaczenie. Zapewnić ją może filtr odwróconej osmozy.

W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie warto rozważyć zastosowanie filtra odwróconej osmozy, który w swojej ofercie mają tacy producenci, jak np. Aquaphor.

Co to jest filtr odwróconej osmozy?

Korzystanie z wody wodociągowej wydaje się najbardziej ekonomicznym i dobrym dla środowiska rozwiązaniem. Czystość wody z kranu budzi jednak pewne wątpliwości, szczególnie jeśli napój chcemy podać małym dzieciom lub osobom chorym czy starszym. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem okazuje się filtr odwróconej osmozy. Jak działa on w praktyce? Posłużmy się przykładem konkretnego filtra z oferty Aquaphor, np. Morion.

Działanie filtra Morion od Aquaphor

Morion rozwiązuje wiele problemów związanych z wodą wodociągową, a przy tym zastępuje tą butelkowaną klasy premium. Niezależnie od jakości wody wodociągowej, Morion skutecznie usunie z wody wszelkie szkodliwe zanieczyszczenia, metale ciężkie, bakterie i wirusy. Nie musisz również martwić się twardością wody. Projektanci z Aquaphor zastosowali w systemie specjalną membranę, która skutecznie usuwa twardość wody.

Lokalizacja filtra

Filtry tego typu instalowane są pod zlewem. Z reguły wielu konsumentów ma pewne obawy dotyczące tego, czy przestrzeń, którą mają do dyspozycji, jest wystarczająca. Wiele tradycyjnych filtrów odwróconej osmozy dostępnych na rynku faktycznie posiada specjalny oddzielny zbiornik, którego instalacja ze względu na miejsce w kuchni może być wyzwaniem. Jednak są również rozwiązania, które nie wymagają aż tak dużej przestrzeni pod zlewem. Wspomniany już wcześniej Morion zamiast oddzielnego zbiornika, posiada wbudowany 5-litrowy zbiornik wodno-wodny, a to oznacza oszczędność miejsca pod zlewem nawet o połowę. Kolejną korzyścią jest również fakt, że system pracuje nawet przy niskim ciśnieniu wody w wodociągu i oszczędza do 9 ton wody rocznie.

Oszczędność na wielu płaszczyznach

Wiemy już, że filtr odwróconej osmozy nie musi zabierać wiele przestrzeni pod zlewem. Warto mieć także świadomość znacznych korzyści z jego wykorzystania dla domowego budżetu. Liczby mówią same za siebie: 3-osobowa rodzina w ciągu doby wypija 9 l wody. Woda w butelkach kosztuje około 0,75zł/l. Z systemem Morion litr wody kosztuje jedynie 10 groszy.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie producenta aquaphor.com/pl-pl.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.