Moda na subtelne kreski na górnej powiece wciąż nie przemija. Ten prosty, aczkolwiek bardzo efektowny sposób podkreślenia oka wciąż jest lubiany przez wiele kobiet. Czym powinien charakteryzować się dobry eyeliner? Oto kilka podpowiedzi.

Intensywny makijaż oka pojawił się już w starożytnym Egipcie i Mezopotamii. W tamtym okresie stanowił nie tylko formę optycznego powiększenia oka. Ciemny pigment nałożony w te okolice miał także chronić je przed promieniami słonecznymi. Warto też wiedzieć, iż kosmetyk był i jest do dziś popularny w Indiach pod nazwą kojal. Służy głównie kobietom do podkreślania dolnej powieki, choć w niektórych okolicznościach nakłada się go również mężczyznom i dzieciom. 

Pomimo znacznej popularności czarnego pigmentu na Bliskim Wschodzie, nie występował on w powszechnym użytku aż do lat 20. XX wieku. Druga młodość specyfiku rozpoczęła się wraz z odkryciem grobu Tutenchamona, a największy wpływ miał na to wizerunek maski pośmiertnej – ostre, geometryczne kreski wokół oczu. Od 1922 roku wiele kobiet stawiało jednak na lekkie przydymienie powieki, aniżeli na jej mocne podkreślenie. Moda na intensywną kreskę przyszła dopiero w latach 50. wraz z pojawieniem się na rynku płynnego eyelinera. Tak zwane ,,kocie oko” stało się symbolem kobiecości dzięki gwiazdom kina – Brigitte Bardot i Sophii Loren. Do dziś pojedyncza czarna kreska podkreślająca linię wodną pozostaje jednym z najbardziej klasycznych elementów makijażu. 

Eyeliner – na co powinnaś zwrócić uwagę?

Zakup idealnego eyelinera nie należy do najprostszych. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z tym kosmetykiem. Głównym zadaniem eyelinera jest wykonanie wyraźnej kreski. Podczas zakupu warto więc w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, czy dany kosmetyk pozwala osiągnąć ten efekt przy jednym pociągnięciu. Dodatkowo, dobry eyeliner cechuje się gęstą i zwartą konsystencją. Zbyt rzadki może rozpływać się na oku i makijaż trzeba zaczynać od początku. W tym wypadku nie warto iść na kompromisy, ponieważ eyeliner ma dać zadowalający efekt przy niewielkim nakładzie pracy.

Rodzaje eyelinerów

Współczesny rynek kosmetyczny jest dostosowany do klienta, a wiele sklepów stacjonarnych i internetowych oferuje możliwość zakupu wszelkiego rodzaju eyelinerów. Każdy z nich daje jednak nieco inny efekt. Warto więc przyjrzeć się cechom charakterystycznym eyelinerów dostępnych w drogeriach internetowych.

W pisaku – jego twarda struktura pozwala stworzyć idealną kreskę. Taki eyeliner stanowi doskonały wybór dla początkujących, ponieważ jego użytkowanie kojarzy się z rysowaniem. Jeśli zaczynasz przygodę z eyelinerem, sprawdź trwały eyeliner w puderikrem.pl.

W pędzelku – najpopularniejsza odmiana eyelinera, pozwalająca uzyskać kreskę o różnej grubości. Eyelinery w pędzelku są także mocno napigmentowane, co pomaga szybko uzyskać pożądany efekt. Aby kreska prezentowała się nienagannie, należy mieć odrobinę wprawy. Dla początkujących lepszy jest eyeliner z krótkim włosiem. 

W żelu – ten wariant przypomina nieco dawny sposób nakładania pigmentu. Kreskę eyelinerem w żelu wykonuje się za pomocą skośnego pędzelka. Dzięki temu można osiągnąć intensywny efekt przydymionej powieki. Dodatkowo, pigment żelowy cechuje się sporą odpornością na łzy, pot i czynniki zewnętrzne. Z uwagi na gęstą konsystencję może jednak rozkruszać się w zagięciu powieki. Ma także tendencje do zasychania.

W kredce – łatwy w aplikacji i idealny dla fanek kolorowych pigmentów. O intensywności uzyskanej kreski decyduje stopień twardości kredki. 

W płynie – przeznaczone dla profesjonalistek w dziedzinie malowania kreski. Można je zakupić w niewielkich flakonach, zaś do ich nakładania stosuje się pędzelek. Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt, lepiej mieć praktykę w jego stosowaniu. 

Który eyeliner wybrać?

Zanim zdecydujesz się na zakup określonego rodzaju eyelinera warto zastanowić się, czy jesteś początkującą a może wprawioną w bojach makijażystką. Powyższe wskazówki ułatwią ci wybór odpowiedniego eyelinera bez względu na stopień zaawansowania wykonywania ,,kociego oka”. 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.