Epilacja laserowa to trwałe usunięcie owłosienia za pomocą lasera. Wybierając się na pierwszy zabieg, warto co nieco dowiedzieć się na ten temat. Taka wiedza pozwoli nam odpowiednio się przygotować, a co za tym idzie – uniknąć strachu czy zmartwień. O czym musimy wiedzieć przed pierwszą wizytą?
Epilacja laserowa wymaga odpowiedniego przygotowania. Na sześć tygodni przed wizytą należy zrezygnować z metod depilacji, które wyrywają włosy. Warto również chronić skórę przed słońcem, stosując krem z filtrem. Na dzień przed zabiegiem trzeba ogolić tę część ciała, która będzie poddawana epilacji. To wszystkie czynności, które składają się na odpowiednie przygotowanie. Dzień po laserowej depilacji warto unikać jakichkolwiek kosmetyków z alkoholem.
Epilacja laserowa inaczej działa w zależności od skóry i owłosienia, więc dobrze jest wziąć pod uwagę wszystkie wskazówki lekarza, który wykonał zabieg. Odpowiednia rekonwalescencja to podstawa.
Przeciwwskazania do laserowej depilacji
Epilacja laserowa, choć jest bezpiecznym zabiegiem, w niektórych przypadkach nie może zostać wykonana. Główne przeciwwskazania do zabiegu to:
- ciąża,
- choroby nowotworowe,
- świeża opalenizna,
- aktywne infekcje skóry,
- choroby wirusowe i bakteryjne skóry,
- terapia doustna retinoidami,
- łuszczyca,
- bielactwo,
- okres laktacji,
- terapia lekami i ziołami światło uwrażliwiającymi.
Jak długo trwa epilacja? Ile zabiegów jest potrzebnych?
Epilacja laserowa nie trwa długo. Wszystko jednak zależy od tego, która partia ciała jest poddawana usuwaniu włosów. Niewielkie obszary, takie jak np. wąs czy pachy, zajmują około 10-20 minut. Depilowanie większych partii ciała, takich jak nogi – zajmuje od godziny do nawet dwóch.
Włosy rosną w różnym tempie, a zabieg epilacji laserowej pozwala na usunięciu jedynie tych, które są w fazie aktywnego wzrostu. Nie jest więc możliwe osiągnięcie trwałego efektu już po pierwszym zabiegu. Liczba zabiegów potrzebna do osiągnięcia korzystnego efektu zależy między innymi od karnacji i koloru włosów, jednak zazwyczaj jest to od 4 do 6 zabiegów. Wizyty powinny odbywać się co około 4 tygodnie, co pozwala przejść kolejnym włoskom w fazę aktywnego wzrostu.
Usuwanie włosów laserem nie boli
Wiele kobiet zastanawia się, czy laserowe usuwanie owłosienia boli. Bardzo często takie myśli powstrzymują panie od umówienia się na wizytę. Jak jest naprawdę? Epilacja laserowa nie boli! Zabiegowi towarzyszy co najwyżej dyskomfort, uczucie pieczenia lub szczypania, ciężko jednak nazwać to bólem.
Na działanie lasera najbardziej wrażliwe są miejsca intymne, jeśli więc decydujemy się na depilację tej partii – musimy przygotować się na dyskomfort bądź delikatny ból, jednak z pewnością nie będzie to uczucie, którego nie da się znieść. Pamiętajmy, że każdy ma inny próg bólu i przeżywa takie zabiegi inaczej. Osoby szczególnie wrażliwe zawsze mogą zdecydować się na znieczulenie bądź próbę laserową, która pozwoli ocenić towarzyszący depilacji dyskomfort.
Warto wziąć pod uwagę fakt, iż wystarczy zaledwie kilka zabiegów, by na długi czas zapomnieć o tym, że na nogach czy w okolicach intymnych rosną w ogóle włosy. Warto podjąć się zabiegów, bowiem efekty jakie gwarantują są naprawdę zadowalające. Należy jedynie wybrać odpowiednią klinikę, w której pracują specjaliści oraz taką, która dysponuje profesjonalnym sprzętem, jak np. Klinika Miracki w Warszawie.
Dobry artykuł. Wszystko, co najważniejsze w jednym miejscu :) .