Niechciane owłosienie potrafi być naprawdę uciążliwe. Jego regularne usuwanie nie tylko pochłania mnóstwo czasu, ale często skutkuje także nieprzyjemnymi podrażnieniami. Nie musi tak być! Z pomocą przychodzi depilacja laserowa, która jest dziś łatwo dostępna i pozwala trwale pozbyć się zbędnych włosków. Dlaczego warto postawić na ten zabieg i jakich efektów można się spodziewać? 

depilacja laserowa - na czym polega

Depilacja laserowa – na czym polega? Czy faktycznie jest trwała?

Depilację laserową wykonuje się specjalnym laserem, którym naświetla się wybrane fragmenty skóry. Emitowane przez urządzenie światło jest pochłaniane przez znajdujący się w mieszkach włosowych barwnik, czyli melaninę. W efekcie dochodzi do usunięcia cebulki, dzięki czemu włos nie odrasta. Depilacja laserowa jest więc trwała i pozwala skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia. Warto jednak zaznaczyć, że laser działa tylko na włoski w konkretnej fazie wzrostu. Nie wszystkie rosną w taki sam sposób, a więc podczas jednego zabiegu można usunąć tylko ich część. Procedurę należy zatem powtarzać. Szacuje się, że trwały efekt gładkiej skóry można uzyskać po około 6-7 zabiegach wykonanych w zalecanym odstępie czasowym.

Zalety depilacji laserowej – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Ogromnym atutem depilacji laserowej jest  jej skuteczność. Trwałe usunięcie owłosienia niweluje konieczność jego regularnego usuwania, a także pozwala pozbyć się podrażnień i popularnego problemu wrastających włosków. Obecnie zabieg jest powszechnie dostępny, szczególnie w większych miastach, takich jak Poznań. Depilacja laserowa w Poznaniu na pewno nie sprawi ci problemu, ponieważ nie brakuje w nim renomowanych salonów, które świadczą usługi na nowoczesnym sprzęcie. Co więcej, dzięki rozwijającej się technologii urządzenia coraz częściej wykonują procedurę szybko i bezboleśnie.

Depilacja laserowa dla różnych typów skóry – co musisz na ten temat wiedzieć?

Depilacja laserowa wykazuje szczególną skuteczność w przypadku grubych i ciemnych włosków. Wynika to z ilości obecnego w nich barwnika i specyfiki działania lasera. Nie oznacza to jednak, że muszą z niej zrezygnować osoby o jasnej karnacji i jasnych włoskach. Parametry lasera dobiera się bowiem indywidualnie do skóry klienta. Wykonanie procedury, a także prognozowane efekty warto omówić ze specjalistą.

Zabieg można wykonać na różnych partiach ciała, także tych delikatnych. Najczęściej przeprowadza się depilację nóg, pach, bikini, rąk, stóp i sutków. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wykonać ją także na brzuchu czy twarzy – wiele zależy tu od potrzeb i preferencji klienta.

Gdzie można wykonać depilację laserową w Poznaniu?

Poznań oferuje wiele punktów, które świadczą usługę laserowej depilacji. Jak zatem wybrać odpowiedni? Postaw na miejsce, które dysponuje nowoczesnym sprzętem i doświadczonym personelem. Szukając salonu, zwróć uwagę na opinie innych klientów. Niektóre punkty, jak chociażby Laser Delux – Poznań, oferują nawet opcję darmowej konsultacji. Dzięki temu specjalista odpowie na wszystkie twoje pytania i wyjaśni, na jakie efekty zabiegu możesz liczyć.

Materiał partnera 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.