Wiosną wnętrze naszego domu nabiera kolorów nie tylko za sprawą ładniejszej pogody i żywych roślin w pomieszczeniach, ale też barwnych Świąt Wielkanocnych. Jak przyozdobić dom na Wielkanoc? Oto pomysły na dekoracje wielkanocne na przyszły sezon.

dekoracje wielkanocne

 

Salon, ganek, przedpokój, stół oraz parapety zewnętrzne i wewnętrzne – to najczęściej miejsca, które zdobimy. Dekoracje wielkanocne muszą być szczególnie widoczne i zazwyczaj mają jasne kolory, które przyciągają uwagę.

Na początek przygotowań do nowego sezonu powinniśmy zadbać o kosz wiklinowy, który zostanie użyty do poświęcenia pokarmów. Oprócz takich produktów jak chleb, jajko, sól czy wędlinę zadbajmy o jego wystrój estetyczny. Przygotowywanie koszyczka wielkanocnego jest przyjemnością i oznaką, że Wielkanoc lada moment. Idealnym dodatkiem do koszyczka jest ceramiczna figurka królika wielkanocnego. W zestawieniu z kwiatami koloru białego, niebieskiego, żółtego czy zielonego będzie symbolizował barwy związane ze Zmartwychwstaniem Pańskim. Dodatki na przyszły sezon można kupić w hurtowni artykułów dekoracyjnych PM-M pod adresem https://pm-m.pl/278-wielkanoc.

Pomysły na dekoracje wielkanocne na stół

Dekoracje wielkanocne powinny znaleźć się również na stole. Jednym z podstawowych elementów upiększenia są kwiaty. Wiosną trwa sezon na tulipany. Ich różne odmiany znajdziemy w każdej kwiaciarni. Śmiało można wykorzystać je i przygotować stroik wielkanocny. Jak zrobić stroik wielkanocny samemu? Wcale do tego nie będą nam potrzebne specjalne zdolności. Wystarczy odrobina wyobraźni i wiosenna kolorystyka roślin. Wystarczy zaopatrzyć się w wiklinowy wianek i przymocować po kolei do niego żywe kwiaty, gałązki bukszpanu czy króliczki na piku. Pomysłów jest mnóstwo. Można też poszukać przykładów stroików w Internecie lub na portalach społecznościowych.

Jak przyozdobić swój dom?

Wielkanocne dekoracje zewnętrzne są nie lada wyzwaniem. Zazwyczaj swoją uwagę skupiamy na stole i dekoracjach w środku mieszkań. Zupełnie inaczej niż podczas świąt Bożego Narodzenia, kiedy to nasz ogród zdobią świecące lampki, figurki czy drewniane ozdoby. Jeśli mamy na swoim ogrodzie małe drzewko, warto udekorować je drewnianą zawieszką w postaci kogucika, kwiatka lub zajączka. Do zewnętrznego stroika wielkanocnego użyć można sztucznych tulipanów, gałązek jabłonki czy ceramicznych ptaszków. Zewnętrzne parapety ozdobimy dekoracjami wielkanocnymi, których wybór znajdziemy na https://pm-m.pl/375-dekoracje-wielkanocne-i-stroiki-wiosenne. Zadbajmy o to, aby wiosna była radosna i kolorowa.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.