W sobotę i niedzielę zapraszamy na darmową cytologię i nie tylko! Pod Pałacem Kultury zainaugurujemy X odsłonę akcji „Piękna, bo Zdrowa” organizowanej przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości. 

Od 4 lat chodzimy na cytologię coraz powszechniej, ale nadal strach przed wykryciem choroby za często powstrzymuje kobiety przed badaniem się. Mężczyźni rzadko są dla nich w tym temacie wsparciem. Dlatego w tegoroczną edycję akcji „Piękna, bo Zdrowa” zaangażowali się: Łukasz Konopka, Dawid Kwiatkowski, Cezary Pazura, Andrzej Piaseczny i Maciej Orłoś, którzy chcą przypominać także panom, by wspierali bliskie im kobiety w regularnym badaniu się.

W najbliższy weekend 11-12.05.2019 od 8 rano do 10 wieczorem w ramach inauguracji kampanii 1000 pierwszych kobiet będzie mogło wykonać bezpłatnie badanie cytologiczne w specjalnie podstawionym do tego celu cytobusie (pierwsze 100 Pań w sobotę i pierwsze 100 Pań w niedzielę, będzie mogło również wykonać badania na obecność 2 genotypów wysokiego ryzyka wirusa HPV). W międzyczasie na terenie PKiN zbudowane zostanie „Miasteczko Kobiet”, odbywać się będą występy artystyczne (stand up Kasi Pakosińskiej, recital Edwarda Hulewicza, występ takich artystów jak: Dawid Kwiatkowski, Paula „Curly” Kucharska, Beata Orbik, Sonia M, Royal Acoustic ) oraz panele dyskusyjne na scenie, a każdy dzień zakończy kino letnie o kobiecej tematyce.

Każda Pani, która skorzysta z bezpłatnego badania otrzyma upominek oraz zniżkę na pakiet badań „Kontrola stanu zdrowia kobiety” zawierający 12 badań (TSH; FERRYTYNA; HBA1C; ALT; BILIRUBINA; CHOLESTEROL; TRIGLICERYDY; KREATYNINA ; WAPŃ; MAGNEZ; Apo-A; Apo-B) do wykonania w Punktach Pobrań Synevo dostępnych na terenie całego kraju. Wszystkie Panie będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad wizażowych w mobilnym salonie piękności firmy INGLOT. Oba pojazdy znajdować się będą na terenie Pałacu Kultury i Nauki. W tym samym czasie na terenie PKiN (przed kinem KINOTEKA) powstanie „Miasteczko Kobiet” w którym będzie można skorzystać z porad specjalistów w zakresie profilaktyki zdrowotnej, medycznej i nie tylko.

Podczas paneli dyskusyjnych poruszane będą tematy ogólnej profilaktyki zdrowotnej, a w namiocie kampanii „Dłuższe życie z cukrzycą”, przygotowanym przez firmę Boehringer Ingelheim, będzie można wykonać bezpłatne badania poziomu glukozy we krwi i ciśnienia krwi oraz porozmawiać z dietetykiem. Na najmłodszych będą czekać atrakcje: gry i zabawy, warsztaty bartnicze, dmuchańce przygotowane przez Partnerów: Gwarek- Centrum Aktywnego Wypoczynku, Lasy Państwowe i Skakanka, a dla starszych uczestników – bezpłatne zimne i gorące napoje oraz słodki poczęstunek przygotowany dzięki wsparciu firmy Amica.

Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy Kwiat Kobiecości zorganizował cykl Dni Otwartych w partnerskich placówkach medycznych w Polsce. Podczas akcji kobiety będą mogły wykonać stacjonarnie bezpłatne badania w kierunku wykrycia raka szyjki macicy. Placówki, które na dzień dzisiejszy potwierdziły swój udział w akcji: Centrum Medyczne Mediconcept we Wrocławiu, Centrum Medyczne Salve Medica w Łodzi, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska SANUS w Zabrzu, Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, Szpital Powiatowy w Chrzanowie oraz Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny w Warszawie. Każda Pani, która skorzysta z badania, otrzyma upominek. Chętne do włączenia się do akcji placówki medyczne zapraszamy do kontaktu.

Najważniejsza w skuteczności profilaktyki jest systematyczność. W codziennym pędzie często zapominamy o tym co naprawdę ważne – zdrowiu. W ramach działań Organizacji Kwiat Kobiecości, powstała aplikacja – Niezapominajka, mająca na celu przypominanie o podstawowych profilaktycznych badaniach dla kobiet oraz ich partnerów. Aplikację można będzie pobrać za darmo w sklepach z aplikacjami. Twórcą aplikacji jest Partner kampanii Piękna bo zdrowa – firma Setapp Sp. z o.o.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.