Umiesz myć zęby? Oczywiście – odpowiesz intuicyjnie. Przecież to czynność dziecinnie prosta i wykonujesz ją od dzieciństwa. A jednak dentyści uważają, że większość z nas ma z tym problemy. Rozwiązaniem może być szczoteczka soniczna.

szczoteczka soniczna

 

Jeżeli szczotkujesz zęby klasyczną szczoteczką i najchętniej okrężnymi ruchami, prawdopodobnie to metoda, którą stosujesz od przedszkola. Nie jest ona jednak najzdrowsza, ponieważ zbyt zamaszyste ruchy często kaleczą dziąsła. A to prosta droga do nadwrażliwości zębów. Jak więc myć zęby?

Najlepiej ustaw główkę szczoteczki pod kątem 45 stopni do powierzchni zęba. Delikatnym ruchem od dziąsła do korony, ząb po zębie „wymiataj” wszelkie zanieczyszczenia. Czas szczotkowania to sprawa indywidualna i wcale nie musi wynosić 2 minuty. Zęby myjemy tak długo, aż poczujemy, że są czyste, gładkie pod językiem.

Warto też pamiętać, że zęby myjemy dwa razy dziennie, choć stomatolodzy podkreślają, że ważniejsza jest pielęgnacja wieczorna. Cel na wieczór? Pójść spać z czystymi zębami, dziąsłami i językiem, by bakterie nie panoszyły się w jamie ustnej przez całą noc. Dlatego to wieczorem używamy nici stomatologicznych, skrobaczek do języka itp. Jeśli szczególnie dbasz o higienę jamy ustnej, po każdym posiłku możesz wypłukać usta czystą wodą lub… zmienić szczoteczkę na bardziej zaawansowaną.

Szczoteczka soniczna zamiast klasycznej

Szczoteczki soniczne całą pracę przy myciu zębów biorą na siebie. Myją szybciej, dokładniej i bezpieczniej. Przykład? Najnowsza szczoteczka soniczna Oclean X Pro Elite, która ma wszystko, co trzeba, by na zadbać o komfort oraz doskonały efekt mycia. Elastyczna główka z diamentowym włosiem, ultradźwiękowa redukcja szumów, dotykowy wyświetlacz LCD i indukcyjne ładowanie. Dobrze to brzmi, prawda?

Nawet gdy szczoteczka soniczna Ocean X Pro Elite pracuje z dużą intensywnością, poziom szumów nie przekracza 45 decybeli. Gdyby nie wibrująca główka, moglibyśmy nie zorientować się, że urządzenie jest włączone.

Szczoteczka X Pro Elite ma bezszczotkowy silnik, który jest w stanie pracować z prędkością nawet 42 000 obr/minutę. Dla uzyskania lepszego efektu czyszczenia główka szczoteczki jest wykonana z elastycznego materiału. Wykorzystano również diamentowe włosie, którego zagęszczenie jest o 26% większe niż w przypadku powszechnie stosowanych rozwiązań. To połączenie wpływa na dokładność i skuteczność mycia zębów.

Mycie zębów? Unikalne doświadczenie!

Wyjątkową zaletą modelu Oclean X Pro w wersji Elite jest kolorowy ekran dotykowy o wielkości 0,96 cala. Został wykonany w technologii TFT LCD, a pojawiające się na nim powiadomienia są bardzo czytelne i intuicyjne. Mimo wbudowanego ekranu, szczoteczka ma certyfikat wodoodporności IPX7, więc nawet jeśli wpadnie ci do wody, nie ulegnie zniszczeniu. Urządzenie wybudza się automatycznie, gdy bierzesz je do ręki. Po włączeniu szczoteczka przywita cię przyjaznym „Hi” oraz wyświetli aktualną godzinę.

W Oclean X Pro Elite najważniejsze funkcje, czyli wybór programu czyszczenia i stopień jego intensywności, możemy ustalić przez panel dotykowy na urządzeniu. Na ekranie zobaczysz m.in. powiadomienia dotyczące martwych stref, które wyświetlają się w postaci czytelnej grafiki. Wskazania czujnika nacisku i żyroskopu są tak precyzyjne, że z dnia na dzień poprawisz swoje nawyki podczas mycia zębów.

Intuicyjna szczoteczka

Szczoteczka Oclean X Pro Elite ma możliwość konfiguracji własnych programów czyszczenia, automatyczną redukcję obrotów, a także 30-sekundowy timer, przypominający o tym, kiedy należy zmienić strefę szczotkowania. Urządzenie zostało też wyposażone w najnowszą wersję oprogramowania Os, które doskonale współpracuje z aplikacją Oclean. Mimo że najważniejsze powiadomienia wyświetlają się na ekranie szczoteczki, warto regularnie zaglądać do aplikacji, by zobaczyć raporty z czyszczenia zębów i przejrzeć opcje zaawansowane.

Szczoteczka soniczna Oclean X Pro Elite do 20 kwietnia jest dostępna w promocyjnej cenie na platformach AliExpress, Amazon i eBay. Warto się pospieszyć, ponieważ tylko w tym okresie możemy liczyć na atrakcyjne bonusy.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.