W dniach 28-30 października Warszawę ogranie audiofilskie szaleństwo! Audio Video Show 22, druga co do wielkości wystawa sprzętu audio i video w Europie, otworzy przed zwiedzającymi drzwi 160 sal prezentacyjnych, zapraszając do świata najlepszego dźwięku i najdroższego sprzętu. Tradycyjnie w przestrzeniach PGE Narodowego pojawi się również największa w kraju strefa winyli. Miłośnicy analogowego brzmienia i czarnych krążków szykujcie się! Nowości, kolekcjonerskie wydania i prawdziwe „białe kruki” czekają!

strefa winyli na PGE Narodowym

Wystawa Audio Video Show 22 ruszy za trzy tygodnie! Dla miłośników najwyższej jakości dźwięku to prawdziwe święto, z roku na rok celebrowane w szerszym gronie. W przestrzeniach PGE Narodowego i apartamentach hoteli Radisson Blu Sobieski i Golden Tulip tradycyjnie spotkają się nie tylko wystawcy prezentujący swoje urządzenia i systemy audio, ale też dziennikarze, recenzenci, muzycy i przede wszystkim pasjonaci muzyki w czystej postaci. To na nich czekać będą przedstawiciele 600 marek obecnych na wystawie, konstruktorzy i projektanci sprzętu, przedstawiciele wytwórni muzycznych, kolekcjonerzy i antykwariusze, w tych dniach prezentujący swoje zbiory w strefie winyli na PGE Narodowym.

Strefa winyli to tysiące płyt z największych polskich i zagranicznych sklepów z niezwykle bogatą ofertą, zarówno dla poszukiwaczy nowości, jak i dla koneserów prawdziwych analogowych rarytasów. To również okazja do spotkań z innymi kolekcjonerami i artystami, którzy podpisują swoje wydawnictwa.

W tym roku na Audio Video Show premierowo pojawi się między innymi stoisko Polskich Nagrań wytwórni Warner Music Poland, które oprócz aktualnych pozycji z katalogu, oferować będzie archiwalne egzemplarze płyt ze skarbca Polskich Nagrań – w tym pojedyncze testpressy i limitowane edycje nowości na kolorowych winylach oraz merch z logiem wytwórni i legendarnej serii Polish Jazz. Z tej okazji Hirek Wrona, znakomity dziennikarz i komentator zdarzeń muzycznych, zbieracz czarnych płyt, fan jakości i dobrych brzmień spotka się z publicznością i opowie między innymi o aspektach wolności w jazzie.

Natomiast ci, którzy poszukują prawdziwych „białych kruków”, powinni zajrzeć na stoisko ArtReco, gdzie Mieczysław Stoch wystawi na sprzedaż część swojej prywatnej kolekcji japońskich winyli.

A to tylko początek atrakcji, bo wystarczy odwiedzić poziom drugi na PGE Narodowym (https://audioshow.pl/pl/wystawa/mapa/stadion_narodowy ), by trafić na światową premierę najnowszego ramienia gramofonowego kultowej marki J.Sikora. Firma po raz pierwszy zaprezentuje rewolucyjne kewlarowe ramię linii KV MAX, a prezentacja odbędzie się z flagowym modelem gramofonu J.Sikora Reference, który jako jeden z nielicznych na świecie otrzymał prestiżowy rating A+. 

Patronat nad strefą winyli na wystawie Audio Video Show 22 objął portal Psychosonda – poświęcony wyłącznie kulturze winylowej. „Bardzo się cieszymy, że jako Psychosonda jesteśmy patronem strefy winylowej na wystawie Audio Video Show 22. Zależy nam na wsparciu i promocji takich inicjatyw, a także ludzi tworzących kulturę winylową w Polsce, wydawnictw, sklepów płytowych i samych artystów.

Jesteśmy przekonani, że winyle są wyjątkowe w szalonych, cyfrowych czasach XXI wieku. Dla wielu osób kluczowe jest naturalne, najbardziej dopasowane do naszego aparatu słuchowego brzmienie, a piękne, duże okładki stanowią uzupełnienie muzyki na krążku. Płyty często kupujemy w niezależnych sklepach muzycznych lub na targach, co jest okazją do spotkania z innymi pasjonatami muzyki. Wszystko to tworzy pewien rytuał poznawania i słuchania muzyki. Winyl każe nam zatrzymać się, być „tu i teraz”. Płytę musimy ściągnąć z półki, położyć na talerzu gramofonu, nastawić igłę. To sprawia, że muzyka przez moment jest w centrum, a jej odbiór staje się pełniejszy. Nie jest tłem, ale esencją danej chwili” – przypomina Marcin Mieszczak – założyciel i redaktor prowadzący portalu Psychosonda.

Wystawę wpierają medialnie również: magazyn Audio, Audio-Video, HiFi i Muzyka, Radio Eska, Radio Eska Rock, Wirtualna Polska, Benchmark.pl, android.com.pl, Związek Producentów Audio i Video i Roon – producent oprogramowania do zarządzania muzyką z różnych źródeł.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.