Urządzając pokój dziecięcy, rodzice dbają, by był przytulny i bezpieczny. Starają się zapewnić maluchowi przestrzeń do zabawy i odpoczynku, wygodne, praktyczne meble, a także dobrać atrakcyjne kolory i dodatki. Jedną z bezpiecznych dekoracji, która upiększy pokój, jest naklejka na ścianę dla dziecka.

naklejka na ścianę dla dziecka

Naklejka na ścianę dla dziecka to taka dekoracja, którą można zastosować praktycznie wszędzie. Może ozdobić kącik zabaw lub ścianę nad stolikiem do rysowania, zachęcając w ten sposób do pracy. Może wyznaczyć przestrzeń do określonych zadań albo odzwierciedlać dziecięce zainteresowania. Naklejka ulubionego zwierzątka dziecka, wyglądająca zza łóżka lub regału, może pełnić rolę opiekuńczego duszka podczas snu lub stać się bohaterem licznych opowieści. Kolorowa miarka wzrostu, naklejona na ścianę, pozwala dziecku na sprawdzanie, jak szybko rośnie, dzięki zjedzonym warzywom i owocom.

Zalety naklejki na ścianę dla dziecka 

Opiekunowie z obawy o bezpieczeństwo dziecka wieszają obrazki wysoko lub rezygnują z dekorowania ścian w obawie, że małe rączki mogą zrzucić ozdoby. Na wysokości wzroku maluszka ściany są gładkie, czyste i puste. Naklejka na ścianę dla dziecka nie tylko jest bezpieczna, ale działa również pozytywnie na zmysł wzroku i pobudza wyobraźnię. Nadaje też pomieszczeniu bajkowy charakter. 

Naklejkami można nie tylko przyozdabiać nowo urządzane pomieszczenia. Znakomicie sprawdzają się podczas zmiany aranżacji przestrzeni, dla której nie planuje się remontu na przykład, gdy dziecko jest starsze i wystrój pokoju, pomyślany dla niemowlaka, nie odpowiada już przedszkolakowi. Naklejki mogą również zabezpieczyć ścianę przed zbrudzeniem lub zniszczeniem, zwłaszcza w miejscach najbardziej narażonych: przy stoliku lub łóżku. Są wygodne w użyciu i nie wymagają żadnych kłopotliwych zabiegów remontowych. Wystarczy oczyścić ścianę i – zgodnie z instrukcją – nakleić naklejkę. Usunięcie dekoracji również nie nastręcza problemów. Chociaż dobrze trzyma się ściany, nie zostawia śladów kleju.

Wystarczy kawałek ściany lub szafy

Odrobina magii, zamknięta w naklejce na ścianę w dziecięcym pokoju, zmienia nie tylko wystrój pomieszczenia, ale również przesyła pozytywne bodźce do dziecięcego mózgu i zapewnia bajkową atmosferę. Do wyeksponowania nie wymaga dużych przestrzeni: może przyozdobić kącik w dużej sali, fragment wolnej ściany w małym pokoiku, a nawet drzwi lub boczną ścianę szafy. Jest łatwa zarówno do naklejenia, jak i usunięcia, a efekt jest natychmiastowy. Naklejka na ścianę dla dziecka stanie się atrakcją pokoju, przyjacielem i zapamiętaną na długo pamiątką z najmłodszych lat.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.