Leczy przeziębienia, upiększa cerę, uspokaja, dodaje sił, a nwet wzmaga ochotę na seks. Aromaterapia potrafi zdziałać cuda. Wybierzcie swój ulubiony olejek.

Tekst: Joanna Zaguła

Na jesienne smuteczki, pierwsze mrozy i małą ilość słońca, dla relaksu i dla zdrowia – najlepsza będzie aromaterapia. To naturalna i bardzo przyjemna metoda walki ze stresem, poprawy nastroju, a nawet podnoszenia odporności czy zwalczania choroby. Macie do wyboru kilka metod. Pierwsza, klasyczna to inhalacja. Olejek nalewamy do specjalnego kominka do aromaterapii, zapalamy w nim świeczkę i czekamy, aż ciepło zacznie go podgrzewać. Wtedy jego aromat wypełni powietrze, a nam pozostanie wygodnie usiąść lub się położyć i oddychać. Olejki eteryczne można stosować też kosmetycznie. Ale uwaga – działają bardzo mocno. Nie wolno ich więc nakładać na skórę w stanie saute. Zawsze należy je rozcieńczyć. I to nie w wodzie (w której się nie rozpuszczają), ale w oleju, np. migdałowym, z awokado czy arganowym. Kilka kropel na szklankę oleju. Taką mieszankę można wlewać do kąpieli, dodawać do maseczek czy używać jej do masażu. Wybierzcie taki olejek, który pomoże na wasze dolegliwości. Albo mieszajcie je według uznania.

Lawendowy uspokaja i poprawia nastrój. Można nim smarować skórę nadgarstków, a szybko zadziała. Ma również działanie odkażające, więc pomaga goić rany i leczy trądzik.

Różany odpręża i pomaga na bóle menstruacyjne oraz bóle głowy. Podobno podnosi też libido.

Z drzewa herbacianego silnie odkaża. Używamy go często do sprzątania. Ale inhalacje z jego dodatkiem świetnie leczą stan zapalny gardła i nosa.

Z paczuli pomaga w walce z łupieżem, uspokaja i przede wszystkim pachnie jak najlepsze perfumy.

Eukaliptusowy miętowy leczą kaszel.

Ylang Ylang uspokaja i obniża ciśnienie.

Pomarańczowy poprawia nastrój i ułatwia zasypianie.

Rozmarynowy stymuluje pracę mózgu i zabija bakterie.

Cedrowy koi i matuje skórę oraz oczyszcza z toksyn.

Szałwiowy leczy rany i infekcje. Działa też rozkurczając i przeciwbólowo.

Jodłowy uspokaja swędzenie i odkaża drogi oddechowe.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.