Zapachy przywołują wspomnienia i emocję, a do tego umieją poprawiać nastrój. Dlaczego więc nie wykorzystać tego w domu: w sypialni, salonie, ba nawet w garderobie? Ulubione aromaty mogą płynąć w naszą stronę nawet z wnętrza szafy. Jak? Oto 9 sposobów, aby szafa pięknie pachniała.

szafa

1. Przechowuj tylko czyste ubrania

Aby mieć ładnie pachnącą szafę, trzeba… prać odpowiednio ubrania, aby balsamy do ciała, zebrany kurz oraz zanieczyszczenia i zapachy z zewnątrz przyniesione na materiałach, całkowicie zostały usunięte. Ponadto należy unikać wkładania do szafy noszonych ubrań.

2. Pozwól swoim ubraniom oddychać

Wieszaj ubrania zamiast je składać. Dzięki temu włókna tkanin zachowają swoją formę i sprężystość na dłużej, a dodatkowo taki zabieg, zapewni przepływ powietrza i zapach płynu do płukania, zamiast kumulować się na poszczególnych materiałach, wypełni całą szafę.

3. Zorganizuj się

Jeśli trzymasz w szafie rzeczy na swoim miejscu, łatwo je zobaczysz po otwarciu oraz odpowiednio o nie zadbasz. Dzięki takim działaniom można nie tylko w pełni wykorzystać całą garderobę i zaoszczędzić pieniądze (dokładnie wiesz, co masz), ale i również zapobiec np. osiadaniu kurzu na materiałach.

4. Szafa uporządkowana 

Jeśli za każdym razem, gdy otwierasz drzwi do szafy, musisz unikać spadających torebek oraz wypadania zimowych swetrów latem, czas na porządki! Przedmioty nieodpowiednie na daną porę roku warto trzymać w innej przestrzeni, czyli posegregować to, co masz. Nie tylko zwolnisz dzięki temu miejsce w szafie, co zapewni cyrkulację powietrza, ale również zadbasz o dodatki i ubrania. Jeśli nie będziesz trzymając ich w ścisku, unikniesz mechanicznych uszkodzeń.

5. Zawieszka o zapachu drzewa sandałowego              

Jeśli chcesz wypełnić przestrzeń szafy miłym aromatem, powieś w niej zawieszkę zapachową. Jedną z najbardziej polecanych jest ta o zapachu drzewa sandałowego. Naturalny aromat sandałowca pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się pleśni oraz usuwa wilgoć z powietrza. Sandałowiec naturalnie odstrasza też owady, a jego aromat jest wyczuwalny przez długi czas.

6. Tylko suche ubrania w szafie 

Wilgotne i stojące powietrze w zamkniętej przestrzeni jest pożywką dla pleśni, dlatego nie wieszaj do szafy niewysuszonych do końca ubrań.

7. Mydło w kostce

Mydło to jeden z naturalnych sposobów na piękny zapach w szafie oraz w szufladach. Umieść kostkę mydła na ręczniku papierowym lub kawałku dodatkowej tkaniny i pozostaw tam na kilka godzin. Od razu zauważysz różnicę.

8. Duża szafa albo garderoba i świece zapachowe

Masz do zagospodarowania większą przestrzeń, np. garderobę? Rozważ umieszczenie w niej świeczek zapachowych. Oryginalnie wyglądają i wydzielają aromaty, które dosyć długo się utrzymują.

9. Perfumy w szafie 

W uzyskaniu ładnego zapachu w szafie pomocne będą również perfumy. Żeby nie uszkodzić tkanin, dobrze rozpylać zapach z pewnej odległości. Można też rozpylać perfumy na waciki i przechowywać je pomiędzy ubraniami. Warto tylko zachować umiar w perfumowaniu, aby aromat w szafie nie stał się zbyt ciężki

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.