Wiele osób wydaje mnóstwo pieniędzy na to, by za wszelką cenę zachować młodość. Tymczasem prawdziwa moc leży w odpowiednio dobranych suplementach diety. Mogą one skutecznie spowolnić procesy starzenia. Jakie to specyfiki?

hydrolizat kolagenu

Kolagen śmiało można nazwać eliksirem wiecznej młodości, dlatego suplementy diety z jego zawartością cieszą się tak wielkim zainteresowaniem. Nie wszyscy jednak wiedzą, czym dokładnie jest hydrolizat kolagenu. A tymczasem ma on ogromne znaczenie dla odporności organizmu, a także kondycji skóry i stawów.

Czym jest hydrolizat kolagenu?

Hydrolizat kolagenu to białko kolagenowe, które poddano hydrolizie. Znaleźć go można w suplementach diety dostępnych pod adresem https://www.bcaa.pl/skladniki/hydrolizat-kolagenu.html. Hydroliza to proces, podczas którego cząsteczki kolagenu rozkładane są na peptydy kolagenowe. Te charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, co znacznie ułatwia ich wchłanianie w jelitach. Peptydy kolagenowe ponadto łatwo rozpuszczają się, co sprawia, że łatwo można stosować je w codziennej diecie – dodając na przykład do koktajli lub napojów.

Kolagen hydrolizowany – właściwości

Hydrolizat kolagenu cechuje się wszystkimi właściwościami kolagenu naturalnego. Nie tylko wspomaga regenerację tkanek, które uległy uszkodzeniu, ale również wspomaga kondycję stawów i mięśni. Z racji tego, że kolagen stanowi nawet 80% ludzkiej skóry, jego hydrolizat zapobiega jej marszczeniu, wiotczeniu i opadaniu. Hydrolizat wspiera też porost włosów, pomagając radzić sobie z ich nadmiernym wypadaniem.

Kolagen stanowi budulec stawów i chrząstek, toteż przyjmowanie preparatów z hydrolizatem kolagenu pozwala przeciwdziałać bólom stawowym oraz artretyzmowi.

Śmiało można powiedzieć, że hydrolizat kolagenu jest tym samym, co peptydy kolagenowe. Znaleźć go można we wszystkich produktach, które zawierają w swoim składzie żelatynę. Osoby dbające o zbilansowaną dietę powinny pamiętać, że najlepsze źródła kolagenu to ryby morskie oraz buliony i wywary z kości.

Jak dawkować hydrolizat kolagenu?

Hydrolizat kolagenu występuje nie tylko pod postacią zwyczajnej żelatyny, ale również w suplementach diety. Dostępne są one w różnych formach, takich jak:

  • kapsułki
  • proszki
  • płyny do picia
  • tabletki

Informacje dotyczące dawkowania danego preparatu zostały umieszczone przez jego producenta na opakowaniu. Sam wybór konkretnego środka powinien być uzależniony od aktualnego zapotrzebowania organizmu. Inne dawki hydrolizatu kolagenu powinni bowiem stosować sportowcy, inne zaś – osoby chcące poprawić swój wygląd bądź borykające się z chorobami stawów.

Suplementacja kolagenem hydrolizowanym może być jeszcze łatwiejsza – wystarczy sięgnąć po popularną żelatynę spożywczą. Nie ma ona smaku, więc wystarczy w odpowiednich proporcjach zmieszać ją z wodą i pozostawić do stężenia. Gotową galaretkę najlepiej spożywać w godzinach porannych na czczo.

Kuracja hydrolizowanym kolagenem może przynieść naprawdę spektakularne efekty. Trzeba jednak nastawić się na regularność – to codzienna, skrupulatna suplementacja wysokiej jakości preparatami stanowi klucz do sukcesu.

 

 

 

 

 

artykuł partnera 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.