Ćwiczenia w parach to coraz popularniejsza forma spędzania wolnego czasu. We dwoje jesteśmy w stanie lepiej zmotywować się do treningów. Nie zapominajmy jednak o różnicach, jakie zachodzą w naszych organizmach. Jak ćwiczyć razem? Czym różni się metabolizm kobiety i mężczyzny?

Według najnowszych badań panowie osiągają większe sukcesy podczas odchudzania i tracą zdecydowanie więcej kilogramów niż kobiety. Dzieje się tak za sprawą właściwości fizjologicznych organizmu, ale także psychiki. Według organizacji Slimming World, mężczyźni w ciągu pierwszych 12 tygodni diety tracą około 6,1 proc. masy ciała, podczas gdy paniom udaje się zrzucić tylko 4,6 proc.

Trening 2Likwidator Brzucha

Tkanki tłuszczowej zwykle najtrudniej pozbyć się nam na brzuchu, w okolicy bioder, ud i pośladków, czyli w miejscach, na które najczęściej narzekają kobiety. Mężczyźni natomiast zmagają się z otyłością brzuszną i choć jest ona zdecydowanie bardziej niebezpieczna, bo wiąże się z chorobami narządów wewnętrznych, to dużo łatwiej stracić w tej okolicy kilka centymetrów. Kiedy nie wystarczają nam tradycyjne brzuszki i ćwiczenia kardio, warto skorzystać z nowoczesnych metod treningu.

„W walce ze zbędnymi kilogramami, zwłaszcza w okolicy brzucha, może pomóc Slim Belly, czyli tak zwany Likwidator Brzucha. Dzięki tej rewolucyjnej metodzie treningu nie tylko spalamy tkankę tłuszczową i zmniejszamy obwód brzucha, ale także ujędrniamy skórę i polepszamy jej wygląd” – mówi Magdalena Szwed, menadżer działu Fitness w Fabryka Formy S.A. „Korzystając ze Slim Belly jesteśmy w stanie stracić aż do 8 cm w obwodzie brzucha w ciągu 4 tygodni” – dodaje.

treningMięśnie pomagają schudnąć

Panowie przeważnie mają większą masę mięśniową, dzięki czemu zdecydowanie lepiej spalają kalorie. Masa mięśniowa odpowiada bowiem za tempo naszego metabolizmu. Dlatego rozpoczynając trening ze swoim partnerem, nie możemy zapominać, że oprócz odpowiednio zbilansowanej diety bardzo ważnym elementem są indywidualnie dobrane plany ćwiczeń.

Sposób na wspólny czas

Ćwiczenia w parach to nie tylko świetny sposób na lepszą motywację, ale także sposób, by pobyć tylko we dwoje. Rozgrzewka w siadzie rozkrocznym, krążenia ramion, wypady nóg, bieg na bieżni czy wspólna praca na orbiterach może okazać się super zabawą połączoną z satysfakcjonującym wysiłkiem. Idealnym treningiem dla dwojga mogą być także zajęcia grupowe, jak spinning – czyli trening z wykorzystaniem rowerów stacjonarnych, odbywający się w rytm muzyki, Zajęcia Płaski Brzuch, Joga lub Indoor Walking, a także ćwiczenia na eliptykach prowadzone przez instruktora

Ćwiczenia w parach pozwalają przede wszystkim na dobry trening siłowy, ale także doskonale rozciągają nasze mięśnie i mogą być dobrą formą wspólnego relaksu po ciężkim dniu pracy.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.