Ruch wpływa zbawiennie nie tylko na naszą sylwetkę, ale również na samopoczucie. I choć nie każdy z nas ma predyspozycje do ciężkich treningów, spacer to forma ruchu, którą polubią nawet najbardziej opieszali.

Podczas spaceru mamy chwilę dla siebie. Możemy pozbyć się zmartwień, zdystansować od problemów. Taka forma aktywności to również odkrywanie swojej okolicy na nowo.  Chodząc możesz słuchać ulubionej muzyki, snuć plany na przyszłość i odpocząć od zgiełku. Już godzina spaceru sprawi, że obniżymy poziom kortyzolu – hormonu odpowiedzialnego za stres – i odprężymy się po stresującym dniu. Regularne spacery zagwarantują nam energię, witalność, a także wytchnienie.

Bez zbędnych kilogramów

Spacer jest zalecany każdemu, kto chce systematycznie gubić zbędne kilogramy. Podczas spaceru aktywizuje się 95% wszystkich mięśni, dzięki czemu zyskujemy lepszą kondycję, a także stopniowo spalamy tkankę tłuszczową. Podczas godzinnej przechadzki jesteśmy w stanie spalić około 200-300 kalorii, nie narażając się na nieprzyjemne skutki uboczne intensywnego treningu, czyli zakwasy.

 Mniejsze ryzyko zachorowań

Regularne spacery to recepta na zdrowie. Lekarze są zgodni, że systematyczne korzystanie z tej formy aktywności to profilaktyka w kontekście chorób cywilizacyjnych. Poszerzając swój harmonogram dnia o spacer, zyskamy uregulowany układ krążeniowo-naczyniowy – obniżymy poziom cholesterolu, zmniejszymy ryzyko zachorowania na cukrzycę, depresję czy nowotwór.

Bez kontuzji

Niewymagająca forma ruchu, jaką jest chodzenie, pozwala być trenerem dla samego siebie. Ty decydujesz o tempie i intensywności wysiłku. Ta łagodna forma aktywności zmniejsza bóle stawowe. Pamiętaj, że zanim rozpoczniesz wysiłek, należy przeprowadzić krótką rozgrzewkę nóg, barków i ramion. Planując systematyczne spacery pomyśl o swoich stawach. Warto przy tej okazji sięgnąć po suplement diety zawierający składnik pomagający w utrzymaniu chrząstki stawowej, np. 4Flex. Spacer zapobiega powstawaniu stanów zapalnych stawów oraz zmniejsza procesy degeneracyjne w stawach, powodujące sztywność, ból i osłabienie.

Sposób na poprawę pamięci

Dotlenienie mózgu jest fundamentem naszej dobrej pamięci i koncentracji. Już krótka przechadzka poprawia nasze zdolności intelektualne, polepsza przepływ krwi, która ułatwia przyswajanie endorfin. Zatem na spacer marsz!

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.