Poduszka dopasowana do potrzeb

Wybór właściwego materaca – to jedno. W ślad za nim powinien iść przemyślany wybór poduszki. Dlaczego? To właśnie ona jest odpowiedzialna za komfort wypoczynku i regeneracji odcinka szyjnego. Dlatego tak ważnym jest, aby dopasować ją do indywidualnych potrzeb organizmu śpiącego. 

Wypełnione włóknem, puchem lub pierzem czy wykonane z pianki termoelastycznej – na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów poduszek. „Wybór odpowiedniej ułatwi na pewno odpowiedzenie sobie na dwa pytania: czy lubimy spać nisko czy wysoko oraz jaką pozycję preferujemy” – podpowiada Pan Tomasz Goc z Fabryki Materacy Janpol.

shutterstock_80758018

Poduszki lateksowe

Surowiec jakim jest lateks słynie ze swojej sprężystości. „Właśnie dlatego wyjątkowo dobrze dopasowuje się do kształtu głowy, ale przede wszystkim zapewnia cyrkulację powietrza. Rozmieszczone w całej objętości poduszki pionowe kanały powietrzne pozwalają oddychać całej strukturze.” – dodaje Pan Tomasz. Takie rozwiązanie ma wiele zalet dla śpiącego m.in. to, że organizm nie poci się nawet w trakcie upalnych nocy, a na takiej poduszce nie rozwijają się bakterie, przez co jest ona odpowiednia dla alergików.

„Smart latex”

Smart latex to specjalny rodzaj pianki, który łączy cechy lateksu i pianki termoelastycznej. Poduszka jest sprężysta i miękka. Dodatkowo „smart latex” idealnie dopasowuję się do kształtów głowy i szyi, gwarantując przy tym świetną cyrkulację powietrza i odpowiednie odciążenie odcinka szyjnego.

shutterstock_247427473

Poduszka żelowa

Poduszka żelowa została zaprojektowana w oparciu o unikatową technologię. Łączy w sobie zalety lateksu oraz specjalistycznego żelu. Sprężystość pierwszego surowca została w niej uzupełniona obecnością specjalnego żelu. To właśnie on pozwala na równomierne rozprowadzenie nacisku ciała śpiącego na całej powierzchni poduszki i pogłębienie uczucia relaksu.

Poduszka profilowana z pianki termoelastycznej

Poduszki z pianki termoelastycznej są podatne na ciepło. W praktyce oznacza to tyle, ze surowiec poddaje się naciskowi i dopasowuje do każdego, nawet najdrobniejszego, kształtu ciała. „Produkt układa się dokładnie tak, jak osoba śpiąca. Idealnie wspiera kręgosłup podczas snu i zapewnia komfort odcinkowi szyjnemu poprzez specjalne wyprofilowanie jej powierzchni.” – wskazuje Pan Tomasz. Po opuszczeniu łóżka – poduszka wraca do swojego pierwotnego kształtu, aby w nocy znów dopasować się do indywidualnych potrzeb. Dzięki swoim właściwościom, jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią spać na boku.

shutterstock_292934828

Aby wzmocnić właściwości poduszek, należy zastosować specjalistyczne pokrowce. Te, są bardzo praktyczne i mogą być prane klasycznie w pralce, w temperaturze do 600 C. To ciekawa alternatywa dla zwykłych poszewek. Wśród dostępnych rodzajów materiałów warto zwrócić uwagę na pokrowiec Ecosphere Tencel, który przejmuje i odprowadza wilgoć. W utrzymaniu stałej temperatury ciała pomoże natomiast Smartcel Clima. Dla alergików polecane są pokrowce Medicott Silverguard oraz Silverprotect. Dlaczego? Potrafią dostosować się do flory bakteryjnej śpiącej na nim osoby.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.