Nie daj się przeziębieniu

Jesienna pogoda wystawia nasze zdrowie na próbę. Deszcz, ochłodzenie, silny wiatr i duże zmiany temperatur narażają organizm na infekcje. W walce z jesiennym osłabieniem kluczową rolę odgrywa szybka reakcja na pierwsze objawy.

Woman Suffering From Cold Lying In Bed With Tissue

Jesień to czas, w którym nasz organizm jest szczególnie narażony na infekcje. Zmienna pogoda, chłodne poranki i duże wahania temperatur sprawiają, że znaczenie łatwiej ulegamy chorobom. Niesprzyjające jest również przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach, w których wirusy rozprzestrzeniają się błyskawicznie, w tym także poprzez klimatyzację w naszych biurach. Co robić, kiedy poczujemy, że dopada nas jesienne osłabienie?

shutterstock_252032569

Sezon na infekcje

Pierwsze niepokojące objawy zauważamy często w środku dnia – zaczynamy odczuwać zmęczenie, znużenie, senność, zaczyna nas boleć głowa i gardło, ciało przechodzą dreszcze, na policzkach pojawiają się wypieki i nie możemy się skoncentrować. W czasie jesieni na infekcje narażone są także dzieci, co jest efektem powrotu do szkół i przedszkoli, gdzie najmłodsi stykają się z nowymi zarazkami, które bardzo łatwo przenoszą się w grupie.

shutterstock_316621217

Last minute dla zdrowia

W sytuacji, gdy zauważymy, że nasz organizm jest osłabiony i występują pierwsze symptomy przeziębienia czy grypy, warto działać od razu. Nieleczone infekcje mogą wywoływać inne komplikacje, a także przyczyniają się do częstego powrotu choroby. Gdy zaniedbamy objawy nadchodzącej choroby, prawdopodobnie pojawi się ona ponownie po pewnym czasie. – Jeśli szybko zareagujemy na niepokojące objawy, możemy zatrzymać rozwój infekcji i uniknąć pogorszenia samopoczucia w kolejnych dniach. W przypadku jesiennych infekcji warto działać od razu i nie odkładać wizyty u lekarza. Odpowiednie leczenie, odpoczynek czy ,,wygrzanie się” może powstrzymać chorobę i sprawić, że szybko staniemy na nogi.

1 komentarz
  1. Ja na szczęście dość rzadko choruję, a to dlatego, że przez cały okres jesień-zima biorę profilaktycznie probiotyk acidolac, żeby wspomagać odporność organizmu i chronić się przed infekcjami. Czasami coś tam się przyplącze, ale to też mi się szybko udaje zwalczyć, bo leczę się przeciwzapalnym fosidalem, dzięki czemu szybko staję na nogi

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.