Przebarwienia skóry pojawiają się pod postacią plam o brązowawym zabarwieniu, mających różną wielkość i kształt. Zaliczają się one do grupy zaburzeń barwnikowych. Skóra z przebarwieniami może mieć kolor jasnobrunatny, brązowy lub nawet czarny. Czy można jej pomóc?

przebarwienia

Przebarwienia mogą być zlokalizowane w każdym miejscu na ciele, jednak najczęściej znajdują się w miejscach widocznych, odsłoniętych i narażonych na kontakt z promieniowaniem słonecznym. Do najczęściej występujących przebarwień należą: piegi, ostuda, plamy wątrobowe, starcze czy przebarwienia pozapalne np. potrądzikowe, przebarwienia posłoneczne.
Skuteczne rozjaśnianiprzebarwieniae przebarwień najlepiej przeprowadzić w okresie zimowym, w którym występuje najmniejsze ryzyko posłonecznych podrażnień skóry poddanej zabiegom rozjaśniającym w gabinetach dermatologicznych lub w domu. Najlepsze efekty uzyskuje się przy użyciu serii profesjonalnych zabiegów, np. kwasem migdałowym oraz właściwą pielęgnacją, wspomagającą i podtrzymującą ich efekty.
Z tego powodu powstał program pielęgnacyjny Pharmaceris W składający się z 3 preparatów, dostępnych w aptekach. W ich skład wchodzi: MELACYD Dermo-ochronny krem wybielający przebarwienia na dzień SPF 50, MELACYD-INTENSE Intensywny krem wybielający przebarwienia na noc i ACIPEEL 3x Depigmentacyjnego serum na przebarwienia.

W preparatach MELACYD i MELACYD-INTENSE zastosowano 4% niacynamid, skuteczny w redukcji przebarwień i działający jak terapia odmładzająca ze względu na redukcję drobnych linii i zmarszczek. Z kolei w serum zastosowano kombinację 3 kwasów (migdałowy, salicylowy i cytrynowy) i biologicznie aktywnej witaminy C, która oddziałuje trzypoziomowo na proces melanogenezy, hamując powstawanie, redukując i rozjaśniając istniejące przebarwienia.

Pharmaceris

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.