Podobno kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Jednak coraz więcej nas łączy niż dzieli. Dlatego marka artego we współpracy z polskimi projektantami – Piotrem Drzałem i duetem Risk. made in Warsaw, stworzyli kolekcję czterech uniwersalnych, lekkich fryzur.

Artego 1Cztery stylizacje połączone zostały z nowoczesnym stylem i formą ubrań młodych designerów mody. W kolekcji dominują tonacje blondów, cięcia są krótkie oraz dynamiczne, pasujące zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Kolekcja Bi to swoisty bunt, przeciwko kulturowym uwarunkowaniom kobiecości i męskości.

prowokuj Stylizacja 1: Prowokuj

Stylizacja łączy w sobie geometryczne, ostre cięcia z cieniowaną koloryzacją w tonacji blondu, która pozwala osiągnąć efekt objętości i wypukłości. Linia wyznaczona przez ukośne, przedłużone pasma wysmukla twarz.

Koloryzacja: Podczas koloryzacji odseparowano dwa trójkąty na wysokości uszu. Na odroście i wyznaczonych trójkątach farbę z refleksem złoto-miedzianym. Używając metody na grzebieniu przeczesano pozostałą część włosów, stosując rozjaśniacz.

Strzyżenie: Cięcie wykonano na bazie podkowy. Wyznaczono kontur fryzury. Część pod podkową została ścięta pod kątem ostrym. W okolicach uszu włosy zostały zaczesane na tylną część separacji, co spowodowało wydłużenie przedniej części fryzury. Cała podkowa została ścięta z wydłużeniem do przodu i połączoną z dolną separacją.

Stylizacja: Na początku stylizacji zaaplikowano spray podnoszący od nasady, a na długościach i końcach nałożono fluid termo-ochronny. Włosy wygładzono prostownicą.

rozkochajStylizacja 2: Rozkochaj

Dynamiczne cięcie pasujące żywiołowym, odważnym osobom. Przedłużona grzywka może być układana do tyłu głowy, przeczesywana na bok lub opadać częściowo na twarz. Koloryzacja łacząca kilka tonów daje efekt wielowymiarowości.

Koloryzacja: Na całość włosów zaaplikowane farbę o refleksie czerwono-fioletowym w połączeniu z odżywką koloryzującą w kolorze śliwkowym. W dalszym etapie wyznaczono separację podkowy, na którą zaaplikowano rozjaśniacz. Po zakończeniu koloryzacji włosy wysuszono a separację podkowy podzielono na trójkąty.

Strzyżenie: Cięcie wykonano również w separację podkowy, a następnie na podkowie wyznaczono kontur fryzury i całość ścięto pod kątem ostrym z wydłużeniem do przodu.

Stylizacja: Do stylizacji włosów wykorzystano krem prostujący, a następnie wysuszono włosy przy pomocy suszarki i płaskiej szczotki. Całość utrwalono lakierem.

uwodźStylizacja 3: Uwodź

Krótkie cięcie, z dłuższymi, wygładzonymi pasmami u góry i skróconymi bokami, optycznie wysmukla twarz, a delikatny, chłodny odcień współgra z elegancją stylizacji.

Koloryzacja: W koloryzacji użyto żel ton w ton z łupkowym refleksem i dzięki temu uzyskano rezultat chłodnego i ciemnego blondu z wygaszeniem siwych włosów.

Strzyżenie: Fryzura powstała w wyniku podziału włosów na dwie sekcje. Podkowę na szczycie głowy obcięto zgodnie z kształtem wydłużającej się grzywki, a druga sekcja została ścięta zgodnie z kształtem głowy pod kątem 90°. Nie wyznaczono konturu cięcia, dzięki czumu uzyskano bardziej naturalny efekt.

Stylizacja: Mokre włosy zostały wystylizowane przy użyciu delikatnego żelu w płynie, a następnie przeczesane grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Trójwymiarowy efekt powierzchni włosów powstał dzięki nabłyszczaczowi.

Intryguj Stylizacja 4: Intryguj

Połączenie dwóch kontrastujących odcieni blondu oraz postrzępionej, długiej grzywki tworzy stylizację, która sprawdzi się zarówno w męskim, jak i kobiecym wydaniu. Cięcie nadaje fryzurze elastycznego charakteru, pozwalając układać ją na wiele sposobów.

Koloryzacja: Na szczycie głowy wyznaczono podkowę, na której zaaplikowano rozjaśniacz, a na pozostałe partię włosów zaaplikowane żele ton w ton z delikatnym popielatym refleksem. Separację, które uprzednio była rozjaśniania, zneutralizowano żelem ton w ton o intensywnym srebrzystym refleksie.

Strzyżenie: Cięcie włosów rozpoczęto od wyznaczenia podkowy na szczycie głowy. Separację ścięto pod kątem 90°. Dolną część fryzury ścięto metodą „na grzebieniu”, wyznaczając w ten sposób kontur fryzury.

Stylizacja: Fryzura została wystylizowana przy pomocy delikatnej nawilżającej pianki, która została została zaaplikowana przy pomocy grzebienia o szeroko rozstawionych zębach. W dalszej części wymodelowano włosy na okrągłą szczotkę oraz wyznaczono cienkie pasma, które nabłyszczono przy pomocy pasty. Całość fryzury rozwiano za pomocą suszarki i utrwalono lakierem.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.