Oto wszystko, co chciałaś wiedzieć o najskuteczniejszej metodzie depilacji, ale bałaś się zapytać. Nie zwlekaj, to już ostatni dzwonek!

shutterstock_326073434

Czy pora roku ma znaczenie?

Tak, ma! Zima jest najlepszym momentem na zaplanowanie depilacji laserowej. O ile wiosną i latem silne nasłonecznienie może spowodować podrażnienia skóry, o tyle jesienią i zimą ryzyko maleje. Co ważne, w chłodne miesiące znikają ślady opalenizny. Dlaczego to takie istotne? – W przypadku opalonej skóry, światło lasera zamiast popłynąć prosto do mieszka włosowego i go zniszczyć, rozproszy się na skórze i dojdzie do podrażnienia. Po opalaniu należy odczekać minimum miesiąc, aby móc przystąpić do zabiegu – mówi Kamila Adryjanek, fizjoterapeuta w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed.

Dlaczego warto zdecydować się na epilację?

Tradycyjne metody dają krótkotrwałe i mało satysfakcjonujące efekty. Dodatkowo niosą ryzyko wrastania włosów, przebarwień, reakcji alergicznych, a w skrajnych przypadkach – blizn.  – Epilacja jest wolna od tych zagrożeń, a przy tym jest metodą szybką, bezinwazyjną i bezbolesną. Pozwala na skuteczną redukcję niechcianego owłosienia w bezpieczny sposób, z dowolnych części ciała – od twarzy (na przykład wąsik, uszy, czy policzki), przez pachy, ramiona, dłonie, po nogi i bikini – mówi Magdalena Nawrocka, fizjoterapeutka w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed.

shutterstock_276627338

Czy wybór lasera i ośrodka wykonującego zabieg ma znaczenie?

– Na rynku dostępnych jest bardzo wiele laserów depilujących. Decydując się na zabieg warto wybrać placówkę, która oferuje największy wybór metod redukcji niechcianego owłosienia – dzięki temu lekarz będzie mógł zalecić najlepsze rozwiązanie – mówi Dorota Kliszewska, mgr fizjoterapii, ekspert technik laserowych w Dermamed. Obecnie jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest laser eMax, który umożliwia usuwanie wszystkich kolorów włosów (ciemnych, brązowych, rudych, jasnych, siwych) ze wszystkich typów skóry.

Jak wygląda zabieg epilacji?

Podczas zabiegu w pierwszym etapie skóra jest schładzana, co sprawia, że jest bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Następnie laser wysyła impuls niszczący strukturę włosa. – Czas trwania zabiegu zależy od wielkości depilowanego obszaru oraz stopnia owłosienia – na przykład te na twarzy trwają krócej, niż na nogach. Pełną redukcję owłosienia otrzymujemy po około 4-6 zabiegach, które wykonuje się w odstępach określonych indywidualnie przez specjalistę – mówi Kamila Adryjanek, mgr fizjoterapii w Dermamed we Wrocławiu. Dokładną liczbę zabiegów oraz odstępy w serii dobiera się indywidualnie, w zależności od leczonego obszaru i szybkości z jaką odrastają włosy.

shutterstock_276627233

Co po zabiegu? 

– Zaraz po epilacji można powrócić do codziennej aktywności. Na skórze może pojawić się rumień, który po kilku godzinach ustępuje. Właściwą reakcją jest również obrzęk w miejscach ujść włosów – mówi dr n. med. Marcin Frączek, lekarz medycyny estetycznej. Uszkodzone podczas zabiegu włosy przesuwają się w kierunku powierzchni skóry, co może dawać wrażenie, że włosy wciąż rosną. W tym okresie – jeśli martwe włosy są szorstkie lub sztywne – można je ogolić. Z każdym zabiegiem włosów jest coraz mniej.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.