Bardzo często zapominamy, że nie wystarczą odpowiednie kosmetyki i regularne wizyty u fryzjera, aby nasze włosy były zdrowe. Odpowiednia, codzienna pielęgnacja i umiejętne czesanie to podstawa.

shutterstock_206609122

Krok I

Czesz włosy minimum 3 razy dziennie. Im częściej tym lepiej. Pamiętaj, że włosy, które wypadają powinny być wyszczotkowane. Taki masaż skóry głowy to najlepsza stymulacja na porost nowych włosów.

Krok II

Zanim zaczniesz czesać swoje włosy najlepiej rozplącz rękami wszystkie supły. Dzięki temu masz pewność, że nie będziesz szarpać włosów, łamać ich ani wyrywać. Możesz też nałożyć przed rozczesywaniem odżywkę, która ułatwi Ci rozplątanie niesfornych kosmyków.

Krok III

Włosy rozczesuj do dołu od góry, ale pasmami i zawsze w kierunku, w którym chcesz je ułożyć. Takie czesanie lepiej pobudza krążenie krwi.

shutterstock_92832922

Używaj szczotek, które mają odpowiednią elastyczność końcówek i są dopasowane do rodzaju twoich włosów:

Dla włosów cienkich – końcówki powinny być najbardziej elastyczne i miękkie, dzięki temu włosy będą rozczesywane w sposób delikatny i przyjemny dla skóry.

Dla włosów normalnych – końcówki szczotki są elastyczne, średnio twarde,  odpowiednio do struktury włosa. Idealnie pasują do włosów normalnych.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.