Czy wiecie, że jedną z najważniejszych zalet depilacji pastą cukrową jest jej skład? Do produkcji preparatów stosuje się bowiem wyłącznie naturalne składniki, takie jak woda, cukier oraz kwas cytrynowy. Dlatego jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich wielbicielek zdrowego trybu życia oraz ekologicznych rozwiązań. 

Katarzyna Brzozowska Body Care Clinic„Usuwanie włosków za pomocą pasty cukrowej to w 100% naturalny sposób pozbycia się zbędnego owłosienia. Nie znajdziemy w jej składzie żadnych środków chemicznych, zapachowych oraz konserwantów, dzięki czemu mogą ją stosować osoby ze skłonnością do alergii oraz wrażliwą skórą” – wyjaśnia Katarzyna Brzozowska, kosmetolog z Body Care Clinic w Katowicach.

Depilacja bez przeciwwskazań

Wrażliwa cera, skóra z naczynkami, a nawet żylaki, które z łatwością można ominąć dzięki precyzyjnemu nakładaniu pasty – nie muszą już być problemem podczas depilacji. Nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań do stosowania pasty cukrowej. Wręcz przeciwnie, zabieg polecany jest osobom z problematyczną skóra.

„Pasta cukrową jest hipoalergiczna i bezpieczna dla wszystkich rodzajów skóry. To najlepsze rozwiązanie dla diabetyków, osób z egzemą, pajączkami, żylakami oraz skłonnością do wyprysków. Ten rodzaj depilacji nadaje się również do cery skłonnej do łuszczycy i innych problemów skórnych, ponieważ składniki pasty cukrowej mają dodatkowo właściwości antybakteryjne, kojące i peelingujące” – twierdzi kosmetolog.

shutterstock_192151103

Słodka przyjemność

Depilacja jeszcze do niedawna nikomu nie kojarzyła się z niczym pozytywnym, a była raczej przykrym obowiązkiem. Na szczęście to przeszłość. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom usuwanie zbędnych włosków może stać się znacznie przyjemniejsze.

„Depilacja za pomocą pasty cukrowej nie podrażnia naskórka. Produkt obkleja włoski dookoła, nie przyklejając się do skóry, co znacznie zmniejsza ból. To zdecydowanie najdelikatniejsza, naturalna alternatywa dla innych metod depilacji. Przed zabiegiem możemy nanieść na skórę, również specjalny puder, który poprawi przyczepność pasty do włosków. Sprawi to, że depilacja przebiega jeszcze sprawniej i szybciej” – podpowiada Katarzyna Brzozowska.

shutterstock_154100258

Pielęgnacja po depilacji

Istnieje kilka dobrych i sprawdzonych sposobów, by uniknąć podrażnień po wykonaniu zabiegu. Dzięki zastosowaniu specjalnych preparatów możemy całkowicie pozbyć się śladów depilacji.

„Po zabiegu pastą cukrową usuwamy pozostałości produktu balsamem. Następnie wcieramy go w podrażnioną skórę. Preparat ten jest bogaty w naturalne składniki, takie jak różnego rodzaju olejki oraz panthenol. Jest to ważny element depilacji, który znacznie przyśpiesza proces regeneracji skóry, dzięki czemu staje się ona natychmiast nawilżona i odżywiona” – przekonuje specjalistka.

shutterstock_226875361

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.