O długości przeciętnego penisa napisano i powiedziano już wiele, rozprawiano nawet, czy rozmiar zależy od czynników genetycznych, ale czy ktoś zadawał sobie pytanie, jak to jest z anatomią kobiecych części intymnych?

Tekst: Iza Kołodziej

Pytanie o głębokość waginy zadano znanemu amerykańskiemu seksuologowi, doktorowi Lehmillerowi, który prowadzi jeden z najbardziej poczytnych w USA blogów poświęconych sprawom seksu. Naukowiec potraktował sprawę poważnie i sprawdził, kto, kiedy i w jaki sposób podjął próbę zgłębienia zagadnienia.

shutterstock_292767485

Podniecenie = wydłużenie

Dotychczas na świecie przeprowadzono niewiele badań dotyczących rozmiarów przeciętej waginy. W roku 1966 autorzy publikacji naukowej o seksuologii, William Masters i Virginia Johnson, przebadali 100 kobiet, które nie rodziły nigdy dzieci. Rezultatem badań było odkrycie, że przeciętna kobieca wagina liczy sobie około 7-8 centymetrów, jednak w stanie seksualnego pobudzenia wydłuża się do około 9,5-10,5 centymetrów. Kilkanaście lat później inna grupa naukowców opublikowała wyniki badań przeprowadzonych na próbie 40 kobiet. Wyniki nie odbiegały znacznie od ustaleń Mastersa i Johnson, głębokość waginy oceniono na pomiędzy 7 a 14 cm, w zależności od stanu podniecenia kobiety.

shutterstock_298379321

Dobre wieści dla mężczyzn

Lehmillerowi nie udało się znaleźć w literaturze naukowej wielu badań biorących pod uwagę rasę oraz narodowość partycypantek. Tylko jedna grupa badawcza wspomniała coś na ten temat, jednak chodziło o tak małą próbę kobiet, że trudno tu mówić o naukowej konkluzji. W środowisku naukowym istnieje teza, iż głębokość waginy może się nieznacznie różnić u przedstawicielek różnych ras, ale jak na razie nie ma na to dowodów.

Zapewne w przyszłości dowiemy się więcej na ten temat. Doktor Lehmiller skonkludował, że zebrany przez niego materiał powinien przynieść ulgę mężczyznom, którzy zamartwiają się zbyt skromnym, w ich opinii, rozmiarom swoich penisów. Kobiety również różnią się budową i jak wynika z pomiarów, anatomia przygotowała je do tego by do sprawy podchodzić wyjątkowo elastycznie.

shutterstock_293091866

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.