Naucz się odpoczywać

Już kilka dni wolnego, w których zajmiemy się sobą i odłożymy na bok sprawy zawodowe, pozwala na nabranie dystansu i odpoczynek od pracy. Trzeba jednak umiejętnie z nich korzystać.

shutterstock_173770526

Masz urlop przed Sylwestrem? Poświęcić go sobie i bliskim. Jeżeli wykonywana przez ciebie praca nie wymaga bycia pod telefonem 24 godziny na dobę, w czasie wolnym najlepiej wyłącz służbową komórkę i nie zaglądaj do firmowej skrzynki mailowej. Przed udaniem się na urlop ustaw odpowiednią odpowiedź zwrotną, w której zaznacz, w jakim okresie będziesz nieobecna i kiedy nadawca może spodziewać się odpowiedzi. Dzięki temu nikt nie będzie miał pretensji z powodu braku natychmiastowej reakcji. Jeśli na co dzień pracujesz bezpośrednio z klientami, warto poinformować ich wcześniej o planowanej przerwie.

shutterstock_165019661

Naucz się odpoczywać

Zamiast rozmów o pracy, żalenia się na szefa, wspominania i przeżywania sytuacji biurowych – podczas urlopu lepiej skupić się na takich formach wypoczynku, które sprawiają ci największą przyjemność, a przy rodzinnym stole ograniczyć rozmowy na tematy zawodowe do absolutnego minimum. „Pamiętaj, że rozmowa o twoich problemach przypomina o pracy nie tylko tobie, ale i rozmówcy. Nie wyrzucaj więc frustracji na forum rodzinnym. Jest wiele ciekawszych i bardziej przyjemnych tematów do omówienia z bliskimi niż kolejny, wymagający przetarg czy problemy z kolegami z zespołu” – podpowiada Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

shutterstock_158262155

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.