Biuro analityczne Harris Interactive po przepytaniu 10 tysięcy par doszło do wniosku, że związki zawierane przez internet są bardziej trwałe od tych zawieranych w tradycyjny sposób. Na ile możemy w to wierzyć?

internet-spotkanie

W badaniu wzięły udział pary, które rozpoczęły związek między rokiem 2006 a 2012 rokiem. Z danych Harris Interactive wynika, iż pary, które poznały się za pośrednictwem internetu, były o jedną czwartą bardziej trwałe niż te, które rozpoczęły związek „w realu”.

Internet miejscem spotkań

Na całym świecie coraz więcej ludzi poznaje się za pośrednictwem internetu. W USA sieć jest pierwszym miejscem, w którym single poszukują partnera. Dopiero na kolejnych miejscach znalazły się praca, szkoła, spotkania towarzyskie i rodzinne, bary i kluby dla samotnych. Partnerzy, którzy spotkali się w internecie, częściej niż inne grupy raportowali, że „łączy ich idealne porozumienie”, „jest między nimi chemia”, „mają te same potrzeby i zainteresowania”, „są dla siebie stworzeni”, „idealnie do siebie pasują”.

Naukowe niedowierzanie

Warto jednak zauważyć, że wspomniane badania przeprowadzono na zlecenie jednego z najpopularniejszych obecnie za oceanem portali randkowych eHarmony.com. I tak się składa, że właśnie jego użytkownicy okazali się najlepiej dobrani.

Jeden z amerykańskich psychologów już zakwestionował doniesienia biura. A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.