wielbicielCharlotte Link umie czytać w sercach kobiet. Zna ich skrywane potrzeby i wie, jak łatwo zręczny manipulator może je wykorzystać. Motyw kobiety w kłopotach powrócił w jej kolejnej powieści.

Leona, kobieta, która młodość ma już dawno za sobą, przechodzi trudny okres. Jej życie nie obfituje we wrażenia, świat zdaje się mieć niewiele do zaoferowania osobie w jej wieku. Na domiar złego Leona staje się przypadkowym świadkiem śmierci nieznajomej, która, jak wszystko na to wskazuje, postanowiła ze sobą skończyć. Staje się powiernicą jej ostatnich słów i długo nie może o nich zapomnieć. Mąż Leony nie potrafi zrozumieć jej rozterek. Wkrótce okazuje się, że ma romans i plany na nowe życie. Kobieta zostaje zupełnie sama z pytaniami kłębiącymi się w głowie. Najgorsze jednak dopiero przed nią.

Czego pragną kobiety?

Siłą jednej z najpopularniejszych obecnie na świecie niemieckich pisarek Charlotte Link jest dobra znajomość psychologii. W jej powieściach mnóstwo rozgrywa się w pozornie niewiele znaczących dialogach. Jak odzywamy się do wieloletniego partnera, kiedy rozważamy rozstanie? Jak reagujemy na pierwsze oznaki zainteresowania ze strony nieznajomego amanta? W jaki sposób psychopata zarzuca sieć na upatrzoną ofiarę? Jak przekonuje ją, że wszystko jest w porządku, chociaż jej serce mówi zupełnie co innego? Link zna odpowiedzi na każde z tych pytań i dlatego jej psychologiczne thrillery mają ogromną siłę wyrazu. Są prawdopodobne, choć nie przewidywalne, bo czytelnik do końca nie może być pewny, czy odczytał wszystkie aluzje właściwie.

W powieści „Wielbiciel” Link przypomina, że pewien procent z nas to wilki w ludzkiej skórze. Psychopaci niezdolni do współczucia, a przy tym zręczni manipulatorzy pragnący władzy. Są naszymi szefami, członkami naszych rodzin, kolegami, kochankami. Czy potrafimy ich rozpoznać? Czy potrafimy się przed nimi obronić?

Charlotte Link, Wielbiciel”, Wydawnictwo Sonia Draga

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.