Za nami połowa wakacji. Jednak wiele osób nie miało jeszcze okazji udać się na urlop, lub zwyczajnie zastanawia się nad najciekawszym kierunkiem wakacyjnej podróży. Wszystkim tym, którzy jeszcze nie podjęli decyzji, gdzie chcą spędzić zasłużony urlop, podpowiadamy – do Portugalii. Znajdziecie tam plażę, słońce, piękne zabytki i wiele interesujących imprez kulturalnych. Te najciekawsze prezentujemy poniżej. 

 

 

SIERPIEŃ

Termin

Miejsce

Opis imprezy

30.07.- 13.08.2011

Lizbona

Festival dos Oceanos (Festiwal Oceanów)Festiwal promujący portugalską kulturę i sztukę. W tym roku gwiazdą koncertu otwarcia będzie Joss Stone. W programie: noc muzeów (możliwość bezpłatnego wejścia m.in. do Mosteiro dos Jerónimos, Museu do Fado, Museu Nacional do Azulejo, panteonu – Panteão Nacional), koncerty, pokazy, spektakle i wystawy. W przypadku większości atrakcji, wstęp wolny.

www.festivaldosoceanos.com

03-07.08.2011

Zambujeira do Mar, region Alentejo

TMN Sudoeste FestivalNajwiększy, letni festiwal muzyczny w Portugalii. Jak w każdym poprzednim, i w tym roku nie zabraknie gwiazd światowego formatu. Wystąpią m. in: Kayne West, zespół The National, Snoop Dogg oraz Raphael Saadiq.

www.visitportugal.com/NR/exeres/10021D6C-5BAE-402B-A4CE-DBDD1E4B95BE,frameless.htm   www.tmn.pt/swtmn2010.html

 

04-06.08.2011

Madera

Rali Vinho MadeiraJeden z najważniejszych rajdów samochodowych zaliczanych do European Rally Championship. Pojawiają się na nim znani kierowcy, często testując najnowsze maszyny na wąskich
i krętych drogach Madery. Rajd przyciąga tysiące widzów.

www.ralivm.com / www.madeiraislands.travel

05-14.08.2011

Lizbona

Jazz w Fundacji Calouste’a GulbenkianaW programie koncerty uznanych na całym świecie muzyków. Inicjatywa promuje współczesny jazz.

www.musica.gulbenkian.pt/jazz/

09-15.08.2011

Silves, region Algarve

Feira Medieval de SilvesNa czas festiwalu, miasto przenosi się w czasy XII, XIII i XIV wieku. Na ulicach Silves można oglądać typowe scenki ze średniowiecza, m.in.: wędrownych muzyków, żonglerów, żebraków, bogaczy oraz inne, egzotyczne postacie. Coś w sam raz dla fanów historii!

www.allgarve.pt/V2/en/7/silves/all/Silves%20Medieval% 20Festival.aspx

10-15.08.2011

Olhão, region Algarve

Festival do Marisco (Festiwal Owoców Morza)Najbardziej utalentowani szefowie kuchni prezentują najlepsze dania z owoców morza, przygotowywane zarówno
w tradycyjny, jak i bardziej wyszukany, nowoczesny sposób. Warto dodać, że festiwal przeznaczony nie tylko dla fanów wyśmienitej kuchni, ale i dobrej muzyki. Nie zabraknie fantastycznej oprawy muzycznej w wykonaniu portugalskich sław muzyki rozrywkowej.

www.festivaldomarisco.com

25-28.08.2011

Castro Marim, region Algarve

Dias Medievais (Dni Średniowiecza)Festiwal, podczas którego będzie można przenieść się w czasy średniowiecza. W programie m.in. turnieje, parada historyczna, biesiadowanie przy pochodniach, tradycyjne gry, uliczne przedstawienia oraz pokazy rękodzieła.

http://algarv-e-ventos.com/template/adicionar-locacao/event/128-dias-medievais-2011

22-28.08.2011

Costa do Estoril

Sintra Portugal ProNa Praia Grande odbywają się zawody sportowe
w bodyboardingu, będące jednym z etapów World Bodyboarding Championship. Jest to jedyny etap rozgrywający się w Europie.

www.sintrabodyboard.com

 

 

WRZESIEŃ

Termin

Miejsce

Opis imprezy

01-04.09.2011Funchal oraz Câmara de Lobos, MaderaFesta do Vinho da Madeira

Festiwal poświecony znanemu na całym świecie winu madera. Można wziąć udział w zbiorze winogron, paradzie zbieraczy, oraz w tradycyjnej biesiadzie towarzyszącej ugniataniu gron.

www.madeiraislands.travel02-04.09.2011Caramulo, Centro de Portugal

 Caramulo Motor Festival

Punkt obowiązkowy w kalendarzu automaniaków! Festiwal, podczas którego będzie można zobaczyć współczesne oraz historyczne samochody sportowe i motocykle. I to zarówno z bliska, jak i w akcji.

www.caramulo-motorfestival.com05-11.09.2011dolina DouroDouro Film Harvest

Międzynarodowy festiwal filmowy, podczas którego wyświetlane są filmy nowe, niezależne, jak i nagrodzone na innych festiwalach. W czasie festiwalu odbywają się warsztaty oraz konkurs o nagrodę Turismo do Douro Best Film Award. Gratka dla koneserów sztuki filmowej.

www.dourofilmharvest.com15-17.09.2011Porto Santo, MaderaFestival Colombo (Festiwal Kolumba)

Festiwal na cześć Krzysztofa Kolumba, który spędził kilka lat na wyspie Porto Santo. Piętnastowieczny targ, parada historyczna, gry renesansowe, koncerty, wystawy, tańce,
a nawet możliwość wypożyczenia stroju z epoki.

www.madeiraislands.travel

 

 

Więcej informacji na temat Portugalii można znaleźć na stronie: www.visitportugal.com oraz na Facebook’u www.facebook.com/visitportugal.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.