Bajka dla dzieci? Film familijny? Zapomnijmy o klasyfikacjach. Gwarancję jakości i świetnej zabawy daje Pixar!

„Merida Waleczna” to opowieść o dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości, o zmaganiach nastolatki, która pragnie zrozumieć, kim jest i sama chce decydować o swojej przyszłości. To również film o skomplikowanych relacjach pomiędzy matką a córką i ich drodze do porozumienia. Krótko mówiąc – samo życie. I to jak pokazane!

„Meridę Waleczną” charakteryzuje niespotykany dotąd, nawet w produkcjach Pixara, stopień zaawansowania wizualnego – opowiada producentka filmu Katherine Sarafian. Dawna Szkocja, z końmi, niedźwiedziami i ludźmi, jest tak naturalna, jak tylko się da. W tym filmie nie było nic prostego. Śrubowaliśmy technologię, wymagaliśmy od artystów nowatorskich rozwiązań, dopieszczaliśmy wygląd obrazu. Dzikie, niesforne, rude włosy Meridy oraz bardzo skomplikowane stroje wszystkich bohaterów: od eleganckich sukni po tuniki, płaszcze i zbroje, a do tego wielowarstwowe kilty – to wszystko sprawiło, że był to nasz najtrudniejszy film. 

„Merida Waleczna” była również wyzwaniem obyczajowym. Aby wiernie oddać klimat i obyczaje Szkocji, ekipa filmowa podejmowała kolejne wyprawy i obserwowała mieszkających tam ludzi, ich zwyczaje i kulturę, czytała starożytne legendy i odkrywała magiczną przyrodę szkockich wzgórz. Całą wiedzę przełożyła na szkice a szkice na animacje. Efekt? Naszym zdaniem – porywający! Obejrzyjcie na Blu-ray 3D, Blu-ray lub DVD.

113 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.