10 grudnia odbyła się premiera 6. edycji kalendarza Ambasady Polskiej w Paryżu – zwanym Pirelli polskiej dyplomacji. Patronat nad projektem objęła Dr Irena Eris.

Kalendarz 2014 jest wynikiem artystycznej współpracy Tomasza Orłowskiego, Ambasadora Polski, jego żony Pani Aleksandry Orłowskiej i niepowtarzalnej, kreatywnej ekipy. Po raz pierwszy do projektu dołączyła marka, dla której piękno jest esencją działania – Dr Irena Eris.

pirelli erisZdjęcia Piotra Stokłosy

Za aparatem stanął Piotr Stokłosa – znany i ceniony fotograf mody współpracujący na największymi projektantami i tytułami, od Karla Lagerfelda, przez Dom Péringon, po polską edycję Harper’s Bazaar. Przed jego obiektywem znalazła się Patrycja Gardygajło – uwielbiany przez świat mody kameleon wybiegów. O stylizację zadbała Agnieszka Ścibior. Oryginalną scenografię wykonał duet WITALIS: Anna Szczęsna i Ula Wasielewska.

Promocja polskiej mody

Twórcy połączyli siły, aby stworzyć wyjątkowy kalendarz promujący polską modę – na kolejnych kartach prezentują się znani polscy projektanci, min.: Dawid Woliński, Maciej Zień, Gosia Baczyńska czy La Mania. Zjawiskowe piękno, którego Dr Irena Eris jest synonimem, ukazano w imponujących wnętrzach Hôtel de Monaco, rezydencji Ambasadora. Ta wyjątkowa posiadłość znajduje się w samym sercu Paryża, w arystokratycznym Faubourg Saint-Germain. Zbudowany w latach 70. XVIII wieku pałac uważany jest za jeden z najpiękniejszych w stolicy Francji – urzeka nie tylko harmonią zewnętrznych fasad, ale także niepowtarzalnym wystrojem wnętrz. To tutaj Fryderyk Chopin dał swój pierwszy koncert, to tutaj odbywały się bale i przyjęcia opisywane przez Marcela Prousta. Ten niezwykły kadr, należący od lat 30. XX wieku do polskiej dyplomacji, już po raz szósty stał się tłem dla polskiej mody.

Luksus i piękno

Dr Irena Eris doskonale komponuje się z elegancją Hôtel de Monaco. Warto przypomnieć, że jest to jedyna polska marka, która należy do prestiżowego stowarzyszenia Comité Colbert, zrzeszającego m.in.: Dior, Chanel czy Louis Vuitton. Luksus i najwyższa jakość to jej znak rozpoznawczy. Dr Irena Eris, rozwijając ideę holistycznego piękna, dba zarówno o pielęgnację ciała, jak i duszy. Stąd, obok Kosmetycznych Instytutów Dr Irena Eris oraz Hoteli SPA Dr Irena Eris, zaangażowanie marki w wyjątkowe projekty artystyczne.

Projektanci prezentowani w kalendarzu:

okładka: Dawid Woliński
Złota biżuteria: Magdalena Frąckowiak
styczeń: Maciej Zień
luty: Tomaotomo
marzec: UEG
kwiecień: Monika Błażusiak
maj: Gosia Baczyńska
czerwiec: Krzysztof Stróżyna
lipiec: Serafin Andrzejak
sierpień: Katarzyna Konieczka
wrzesień: Lidia Kalita
październik: Mariusz Przybylski
listopad: La Mania
grudzień: Pajonk

Buty: Chanel, Christian Louboutin, Fendi, Manolo Blahnik

Ekipa:
Piotr Stokłosa – fotografia
Agnieszka Ścibior – stylizacja
Daria Ślusarczyk – make up/B Agency
Magdalena Tucholska – fryzury
Anna Szczęsna et Ula Wasielewska – scenografia/Witalis
Patrycja Gardygajło – modelka/D’vision
Michał Grzywacz – realizacja filmu
Karolina Limbach – asystentka stylistki
Magdalena Plowucha, Magdalena Ławniczak, Vincent Kronental – asystenci fotografa
Mateusz Niechoda – retusz/PictureLab
Marcin Mazan – grafika
Krzysztof Chmielewski

www.les-secrets-de-lambassade.eu

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.