Jednym z najpopularniejszych postanowień na nowy rok jest chęć zrzucenia kilku zbędnych kilogramów. Nie skupiajmy się jednak na drakońskich dietach. Taki plan zazwyczaj porzucamy krótko po jego rozpoczęciu.

Prawda jest taka, że zwykle nie jemy śniadań, nie spożywamy posiłków regularnie, a w ferworze walki z głodem, zadawalamy się czymkolwiek. Dlatego czasami wystarczy po prostu zmiana kilku nawyków, aby osiągnąć sukces. Oprócz zdrowia i dobrej formy fizycznej, zależy nam przecież na dobrym samopoczuciu.

Prawidłowo przygotowana dieta odchudzająca jest tak bogata w zdrowe produkty i różnorodna, że trudno na niej chodzić głodnym. Nadwaga niekoniecznie wynika więc z tego, ile jemy, ale co jemy. Przyjrzyjmy się więc produktom, które wybieramy na co dzień. Jedzenie jest tak elementarną składową życia, że trzeba wybierać świadomie i dostarczać sobie właściwych i wartościowych produktów.

Zwiększmy ilość warzyw i owoców, zastępując nimi słodycze. Wybierajmy kasze, ziarna, orzechy, superfoods i dobre oleje. Nie od dziś wiadomo też, że chude mięso z kurczaka to doskonały sposób na smaczny posiłek sportowców i wszystkich, którzy dbają o sylwetkę. Drób jest lekkostrawny i pełen wartości odżywczych. Kluczowy jest również fakt, że jest to mięso niskokaloryczne (ok. 99 kcal/100 g), dlatego osoby zainteresowane zdrowym stylem życia lub utratą zbędnych kilogramów, powinny włączyć go do swojej diety. Dobrym wyborem będzie mięso z Kurczaka Zagrodowego, które jest chudsze od mięsa standardowego kurczaka. Na jego walory wpływa wyjątkowa metoda chowu. Zagrodowy ma stałym dostępem do zagrody na świeżym powietrzu. Karmiony jest roślinną paszą bez GMO – są to głównie zboża i słonecznik, zapewniające wszystkie witaminy i mikroelementy potrzebne do prawidłowego rozwoju. Nigdy też niepodawane mu są żadne antybiotyki. To wszystko sprawia także, że mięso Zagrodowego jest wyjątkowo smaczne, delikatne w smaku, ma spójną i kruchą strukturę. Dobrej jakości kurczak jest więc idealny do przyrządzania lekkich obiadów czy zdrowego lunchu do pracy.

Wśród głównych zasad zdrowego stylu życia, oprócz odpowiedniego dobru produktów z których przygotowujemy regularne posiłki znajduje się aktywność fizyczna oraz czas na relaks. Dołączenie aktywności fizycznej chociażby w postaci codziennego godzinnego spaceru lub jazdy na rowerze gwarantuje utratę niechcianych kilogramów. Dla dobrego samopoczucia warto też zadbać o to, aby się wysypiać i spędzać czas poza pracą, realizując swoje pasje. Każda, nawet drobna zmiana trybu życia, która korzystnie wpływa na zdrowie, sprawia, że podjęcie kolejnych kroków staje się coraz łatwiejsze.

1 komentarz
  1. Zmiana diety na zdrowszą to moje noworoczne postanowienie :P Już zaczęłam trochę działać, kupiłam blender ronica w promocji, patrząc na ich pozytywne opinie, teraz tylko czekam na sprzęt i ruszam z przygotowywaniem codziennych koktajli i różnych zdrowych pyszności :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.