Zadbane dłonie dodają uroku, jednak, zachowanie ich odpowiedniej kondycji jest dużym wyzwaniem. A zimowa aura nie sprzyja ani dłoniom, ani paznokciom. Czy są sposoby, aby temu zaradzić?

 

Zima to czas, kiedy skóra dłoni jest wystawiona na ciężką próbę. Nierzadko staje się sucha, zaczerwieniona, a w skrajnych przypadkach piecze i pęka. Dodatkowo, mroźne miesiące to również okres częstych niedoborów mikroelementów i witamin w organizmie: krzemu, cynku, potasu, magnezu oraz witaminy B i F. Nietrudno także o choroby, przeziębienia i ogólne osłabienie organizmu, co rzutuje na kondycję skóry dłoni i paznokci. Co możemy zrobić, aby uchronić skórę przed skutkami nadmiernej ekspozycji na zimno i wilgoć zimą?

  • Noszenie rękawiczek – wystarczy raz o nich zapomnieć, aby zobaczyć jak wpływa to na stan dłoni. 
  • Odpowiednio zbilansowana dieta – uzupełniajmy niedobory mikroelementów i witamin wprowadzając do jadłospisu produkty mleczne, kakao, pełnoziarniste produkty zbożowe, pestki, orzechy, suszone owoce.
  • Kompresy i kąpiele dla dłoni – najlepiej te posiadające działanie odżywcze, na bazie np. siemienia lnianego, aloesu czy oliwy z oliwek.
  • Olejowanie – skuteczna i popularna od dłuższego czasu forma dbania o skórę i włosy, zadziała również skutecznie na skórę dłoni, a także kondycję paznokci. Możemy stosować łatwo dostępny olejek rycynowy, herbaciany oraz oliwę z oliwek.
  • Zabieg parafinowy – podstawowy zabieg salonowy przynosi bardzo dobre rezultaty zimą. Parafina tworzy naturalną powłokę zatrzymującą wilgoć. Dodatkowo zmiękcza i regeneruje skórę.
  • Zabieg Happy Hands Diego della Palma – zabieg ze śluzem ślimaka, koloidalną mąką owsianą oraz proszkiem z tukwy (owocu zwanego gąbczakiem). Efekty zabiegu są widoczne od razu: miękka i aksamitna skóra dłoni, poprawa nawilżenia, eliminacja szorstkości i pękania, ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa kondycji paznokci i skórek.

Dłonie są naszą wizytówką, zdradzają wiek oraz kondycję zdrowotną. Na zadbanych dłoniach lepiej prezentują się wszelkie stylizacje paznokci. Warto o nie dbać nie tylko zimową porą, ale również cały rok.

 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.