Cellulit to problem, który spędza sen z powiek wielu kobietom, a walka z nim nie należy do najłatwiejszych. Na szczęście są sposoby, które pomogą ci w tym starciu! Jakie zabiegi zwalczające cellulit wybrać? 

zabiegi na cellulit

 

Peelingi

Peelingi to najczęściej stosowany sposób na pozbycie się cellulitu –  nie zabierają wiele czasu, są łatwo dostępne, a oprócz pobudzenia mikrokrążenia, co ma wpływ na zniwelowanie cellulitu, pomagają również usunąć martwy naskórek i poprawiają kondycję skóry. Co istotne – peelingi można wykonać samemu w domu. Najłatwiejszym przepisem na peeling jest po prostu wmasowanie garści soli w ciało podczas kąpieli czy prysznica. Te panie, które mają ochotę na zabieg w stylu SPA, mogą do gruboziarnistej soli dodać oliwę i olejki eteryczne. Osoby, które mają skórę bardziej wrażliwą lub suchą, powinny zdecydować się na peelingi na bazie cukru.

Szczotkowanie

Coraz większą popularność zdobywa szczotkowanie na sucho. Na czym dokładnie polega ta metoda walki z cellulitem? Do wykonania masażu potrzebna jest szczotka z twardym włosiem – najczęściej do tego celu wykorzystuje się agawę. Taką szczotkę przykładamy niezbyt mocno do skóry – ruch, jaki będziemy wykonywać powinien przypominać omiatanie a nie szczotkowanie. Co ważne, masaż musi odbywać się w kierunku serca (to znaczy, że nogi czy ręce szczotkujemy do góry). Szczotka ma twarde, szorstkie włosie i masaż nią może wydawać się za pierwszym razem nieprzyjemny. Na szczęście, uczucie to mija, o ile szczotkowanie wykonujemy w prawidłowy sposób i nie szorujemy skóry.

Chińskie bańki

Bańki działają na zasadzie podciśnienia, wywołanego zassaniem skóry, co sprawia, że przyspiesza się proces lipolizy, krążenie się poprawia, a tym samym cellulit się zmniejsza. Warto jednak pamiętać, że zabieg ten nie jest dla każdego! Po pierwsze – jest dość bolesny, a po drugie – nie powinny decydować się na niego osoby mające delikatne naczynka krwionośne – po chińskich bańkach bardzo często zostają siniaki. 

Zabiegi specjalistyczne

Na szczęście z cellulitem nie musisz walczyć sama i możesz poprosić o pomoc specjalistów. Jeśli zdecydujesz się na ten krok, warto rozważyć zabieg ICOONE Laser Medical 2, który polega na dogłębnej stymulacji tkanki tłuszczowej. Dodatkowo dzięki wykorzystaniu światła LED w tkankach następuje efekt fotochemiczny i zwiększa się przepuszczalność błon komórkowych, a laser podwyższa temperaturę, dzięki czemu proces lipolizy przyspiesza. Szalenie istotny jest fakt, że przy tak dużym oddziaływaniu na ciało zabieg jest w pełni bezpieczny. Bez problemu mogą korzystać z niego osoby z delikatną skórą i problemami naczyniowymi. Zabieg sprawdza się nie tylko w walce z cellulitem, ale także w leczeniu bólów mięśniowych oraz blizn pooperacyjnych i pooparzeniowych.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.