Trochę na przekór zmiennej marcowej pogodzie wprowadzamy wiosnę do domu i planujemy zrobić wcześniej wielkanocne dekoracje – posadzić hiacynty, zrobić bukiety z gałązek wierzby, kupić krokusy w doniczkach, a może nawet upleść wielkanocny wianek…

Tekst: Antonina Majewska

 

Zdjęcie: To te kwiaty 

Kalendarz nie kłamie i krokusy w ogródku też nie. Wbrew zmiennej pogodzie za kilka dni przyjdzie wiosna. Warto to uczcić choćby bukietem świeżych kwiatów, gałązkami wierzby w wazonie, hiacyntami albo bratkami przyniesionymi z targu czy kwiaciarni i posadzonymi w doniczkach. Niech cieszą oczy i przypominają, że Wielkanoc tuż tuż… A wraz z nią – więcej słońca, soczystych barw i więcej dobrej energii.

Wielkanocne wianki

Niektóre przypominają ptasie gniazda plecione z patyków i mchu, inne soczyste bukiety pełne wiosennych kwiatów. Wielkanocne wianki można kupić gotowe (choćby w zaprzyjaźnionej kwiaciarni) albo zrobić je samemu. Potrzebna będzie tylko wyprawa na giełdę kwiatową albo poszperanie w sieci i zakup kilku drobiazgów: ratanowej, wiklinowej lub sizalowej obręczy jako bazy pod wianek, mchu, gałązek, piórek, kolorowych jajek lub pisanek do dekoracji, kwiatów żywych lub sztucznych, wstążek, kleju na gorąco, a o… resztę zadba wyobraźnia. Jeśli potrzebujecie inspiracji, przejrzyjcie prace florystów, którzy lubują się w takich dekoracjach. Nam podobają się wianki z kwiaciarni To te kwiaty, prace od Flovers – marki, którą łatwo poznać po logo czterolistnej koniczynki lub szczecińskiej marki Ci-sza.

zdjęcie: Ci-sza

Kolory wielkanocnych dekoracji

Choć Instytut Pantone zaskoczył świat wyborem dwóch kolorów roku – duetem Ultimate Gray i Illuminating, czyli szarości i żółtego, to projektanci wnętrz przepowiadają, że: „tej wiosny, zwrócimy się ku kolorom i materiałom czerpiącym z dobrodziejstw natury, poszukując tym samym spokoju i ukojenia zmysłów. Nasze wnętrza będziemy urządzać głównie w stylu eko, wykorzystującym naturalne tkaniny, drewno, wiklinę oraz ratan. Kierowani potrzebą wzbogacenia pomieszczeń większą ilością światła z pewnością postawimy również na jasną i naturalną kolorystykę – odcienie piasku, złamanej bieli, ciepłych brązów czy karmelu. Z drugiej strony, tej wiosny modne będą także soczyste akcenty kolorystyczne takie jak musztarda, granat, głęboka butelkowa zieleń czy bordo” – podpowiada Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu w Galerii Wnętrz Domar. I jak wam się podobają takie kolory? 

zdjęcie: Galeria Wnętrz Domar 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.