Gadżety erotyczne cieszą się obecnie coraz większą popularnością,
bo są bezpieczniejsze i bardziej zróżnicowane niż jeszcze 20 lat temu.
Co warto wiedzieć o najpopularniejszych z nich, czyli wibratorach?

Tekst: Iza Kołodziej

 1. Nie istnieją raporty naukowe dowodzące popularnej teorii, że kobiety używające wibratorów „uzależniają się” od nich lub wykształcają problemy z osiągnięciem satysfakcji seksualnej bez ich pomocy, na przykład podczas interakcji z partnerem.
  W rzeczywistości jest odwrotnie – kobiety używające wibratorów raportują wzrost satysfakcji seksualnej w kontaktach erotycznych.
 2. Nie tylko kobiety używają wibratorów. W narodowym badaniu dotyczącym seksualności, jakie przeprowadzono w roku 2015 w Australii, 12% mężczyzn przyznało, że przynajmniej raz w życiu używało wibratora. To jeszcze nic! W badaniu przeprowadzonym w USA w ubiegłym roku aż 44% panów zadeklarowało, iż zdarzyło im się przynajmniej raz używać wibratora podczas zabawy erotycznej.
 3. Jeśli dzielić wibrator to tylko ze stałym partnerem. Zabawki erotyczne,
  nawet wyczyszczone ciepłą wodą i mydłem, mogą być źródłem nie tylko bakterii, ale i groźnych wirusów,
  w tym wirusa HPV. Amerykańskie Centrum Promocji Zdrowia Stanu Indiana przeprowadziło testy używanych gadżetów erotycznych. Wyniki opublikowano w artykule zamieszczonym w Journal of Sexual Medicine”.
  Na ponad połowie testowanych wibratorów znaleziono przynajmniej jeden patogen zagrażający zdrowiu i życiu użytkownika.
 4. Wibratory są urządzeniami coraz bardziej zaawansowanymi technicznie.
  Można kupić takie, które rano obudzą nas wymyślnym alarmem lub zdalnie sterowane, stworzone specjalnie dla osób żyjących w związkach na odległość. Zmieniają się też materiały, z których tworzy się gadżety erotyczne.
  Zmiękczany plastik i gumę zastąpiły tak zwana „cyberskóra” oraz silikon medyczny. Można wybierać wśród setek wzorów, kolorów i rozmiarów.
 1. Pierwsze wibratory zaprojektowano i stworzono do celów terapeutycznych.
  Ich zadaniem było leczenie „histerii”, czyli w praktyce niemal wszystkich problemów zdrowotnych trapiących kobiety, których dziewiętnastowieczna medycyna nie potrafiła ani nazwać, ani zdiagnozować, ani wyleczyć. Lekarze masturbowali pacjentki w ramach terapii problemów nerwowych, bezsenności,
  kłopotów z żołądkiem, chorób psychicznych i licznych chorób przewlekłych.
1 komentarz
 1. Dla mnie sporym odkryciem było, że mogę korzystać z wibratora razem z chłopakiem, wcześniej myślałam, że to zarezerwowane dla singielek. Tymczasem bardzo urozmaicił nasze życie seksualne, jest naprawdę masa frajdy z tym. Polecam każdej z Pań i każdemu z Panów! :) Ja zamawiałam na abcerotyki.com.pl, więc mogę zarekomendować, bo byłam zadowolona z obsługi i wysyłki, a sam produkt też super. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.