Chcesz odpocząć od okularów i zmienić je choćby na jakiś czas szkła kontaktowe? Jedyne, co potrzebujesz w tym celu zrobić, to wykonać odpowiednie badanie okulistyczne. Gdy nie będzie żadnych przeciwwskazań do noszenia szkieł kontaktowych, możesz je kupić. Ale które wybrać?

 

Polecane produkty dla Ciebie:

 

Soczewki dobrane do wady wzroku

Wybierając szkła kontaktowe, warto postawić na silikonowo-hydrożelowe. Dlaczego? Materiał ten powstał z połączenia  gumy silikonowej z monomerami hydrożelowymi. Jego główne zalety to bardzo wysoki współczynnik przepuszczalności tlenu, dobra rozciągalność oraz zapobieganie wysuszaniu oka. Dzięki temu wykonane z niego soczewki cechuje duża wygoda w trakcie codziennego użytkowania.

Na tym nie koniec. Praktycznie każdy producent szkieł kontaktowych ma swoje autorskie technologie, dzięki którym ich noszenie jest bardziej komfortowe i ma pozytywny wpływ na gałkę oczną. Oto rozwiązania stosowane w soczewkach najpopularniejszych marek:

  • Aquaform – technologia stosowana przez iWear; dzięki niej soczewka zatrzymuje wodę, dzięki czemu nie wysycha i pozostaje nawilżona przez cały czas użytkowania. Nie tylko daje to pełną wygodę, ale również eliminuje konieczność używania środków nawilżających;
  • Hydraluxe – technologia tzw. „zintegrowanej łzy”. Wprowadzona przez markę Acuve, nadaje soczewce właściwości podobne do tych, jakie mają naturalne łzy dla oka, czyli nawilżenie, gładkość oraz smarowność;
  • Gradient uwodnienia – technologia zastosowana w marce Alcon daje oku wzrost uwodnienia od 33% we wnętrzu soczewki do ponad 80% na jej powierzchni.

Które soczewki wybrać?

Ponieważ w Vision Express dostępny jest szeroki wybór soczewek silikonowo-hydrożelowych, powstaje więc pytanie – jak wybrać najlepsze? Tutaj musisz kierować się przede wszystkim wskazaniami okulisty. Soczewka – niezależnie od materiału wykonania – powinna korygować wadę wzroku oraz skutecznie równoważyć inne defekty oka, jak astygmatyzm. W tym przypadku niezbędne będą soczewki toryczne – również i takie wykonywane są z silikonu-hydrożelu. Osoby wrażliwe na światło powinny wybrać soczewki z filtrem UV, który pomoże w ochronie oka.

Istotny jest również czas noszenia. Soczewki miesięczne i dwutygodniowe wymagają codziennej pielęgnacji, czyli umieszczania ich w specjalnym pojemniku z płynem oczyszczającym. W przypadku soczewek jednodniowych tego problemu nie ma – codziennie zakłada się nową parę. Które wybierzesz – to już zależy od twoich osobistych preferencji. W Vision Express znajdziesz w atrakcyjnych cenach soczewki kontaktowe każdego typu – zobacz i zamów już dzisiaj!  

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.