Coraz częściej zwracamy uwagę na produkty, z jakich komponujemy posiłki, a także napoje, które gaszą pragnienie. Nasza świadomość dotycząca zdrowego odżywiania i rezygnacji z wysoko przetworzonych produktów zwiększa się z roku na rok. Zdajemy sobie sprawę, że są przyczyną otyłości, czy cukrzycy, dlatego uważniej czytamy etykiety. Czy z sokami jest podobnie? Jak wybierać te dobre i czy etykieta soki BIO ma znaczenie?

soki BIO

Wszystko co najlepsze z natury

Soki BIO to jeden z tych produktów, które można zaliczyć do kategorii ekologicznych. W praktyce oznacza to, że w przypadku soków BIO mówimy o napojach wytworzonych ze świeżych i soczystych owoców, bez dodatkowych składników. Często sięgając po sok z półki sklepowej, a następnie czytając etykiety, zauważymy, że oprócz naturalnego nektaru czy soku, znajduje się tam jeszcze szereg innych substancji, a połowy z nich nawet nie znamy. W przypadku soków BIO etykieta z wyszczególnionymi składnikami jest wyjątkowo krótka. Takie produkty zawierają jedynie 100% naturalnego soku. Dzięki temu soki BIO oferują nam wszystko, co najlepsze i pochodzi prosto z natury.

Soki BIO czyli brak cukru i sztucznych słodzików

W przypadku soków powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na to, czy pochodzą w 100% z owoców. Tak naprawdę nawet soki oznaczone jako „naturalne” mogą zawierać w sobie cukier lub chemiczne ulepszacze smaku. Jednocześnie w przypadku soków BIO jak np. tych:  https://ecowybrane.pl/pl/menu/soki-nektary-syropy/soki-i-nektary-bio-4526, możemy być pewni, że nie znajdziemy w nich ani grama dodatkowego cukru (poza tym, który naturalnie zawierają owoce). Dzięki temu soki te można uznać za całkowicie bezpieczne dla zdrowia i samopoczucia. 

Prawdziwa bomba witaminowa

Wszystkie produkty, które pochodzą z natury, są traktowane jako prozdrowotne. Nie inaczej jest w przypadku soków BIO. Można śmiało powiedzieć, że soki te to prawdziwa bomba witaminowa i odżywcza ze składników, które są niezbędne dla poprawnego funkcjonowania organizmu. Takie soki pomogą nam więc odzyskać zarówno energię, jak i siły witalne, które często wymagają regeneracji. Warto więc i w ten sposób zadbać o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie.

 

materiał promocyjny

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.