Walentynki to święto, które coraz częściej celebrowane jest zarówno przez młodszych, jak i starszych zakochanych. Jednym z największych problemów, jaki może pojawić się przed walentynkami, jest bez wątpienia kwestia upominków, które – zgodnie z tradycją – są ofiarowywane w tym dniu drugiej połówce. Dlatego chcielibyśmy zaproponować urocze słodkości, które rozweselą ten dzień.

walentynki

Zdjęcie: materiały prasowe

Walentynki są powszechnie uważane za święto radosne, celebrujące miłość i pozytywne uczucia wobec innych. W związku ze swoim wydźwiękiem otoczone jest też specyficzną symboliką, na którą składają się przede wszystkim serduszka oraz kolory symbolizujące miłość i zakochanie, czyli róż oraz czerwień.

Radosne i wesołe święto pociąga za sobą tradycję obdarowywania się drobnymi prezentami, które wyrażają stan, w jakim jesteśmy. Najchętniej wybierane są przy tym upominki, które nawiązują do symboliki walentynek, na przykład zawierają motyw serduszek albo nawiązują do dwójki osób, która celebruje to wydarzenie. Chętnie sięgamy także po drobne akcesoria ze szczyptą humoru, które idealnie wpisują się w lekki, radosny klimat wydarzenia.

Idealnym uzupełnieniem takiej symboliki jest słodki dodatek do upominku, który jeszcze wzmocni panującą w jego czasie atmosferę. Miłość kojarzy się nam bowiem także często ze słodyczą oraz wspaniałymi przekąskami, skosztowanymi we dwoje. Właśnie ze względu na to skojarzenie warto do prezentu dodać jakiś drobny, słodki element.

Bombonierka pełna czekoladek

Bombonierka to uniwersalny upominek, który można wręczyć drugiej osobie niemal przy każdej okazji. Podczas walentynek sprawdzi się również, będąc eleganckim dodatkiem do przygotowanego prezentu.

Czekoladki na walentynki przygotowane przez markę Chocolito są według nas najlepszym wyborem ze względu na swój piękny wygląd i wspaniały smak. Zostały przygotowane ręcznie, według najlepszych przepisów, a następnie kunsztownie ozdobione. Dzięki temu będą cieszyć zarówno oko, jak i podniebienie, stanowiąc luksusowy element podarunku.

Nieodłączny walentynkowy Teddy Bear

Popularnym motywem, jaki możemy spotkać w czasie walentynek, jest miś z serduszkiem. Chociaż zazwyczaj kojarzy się on z zabawką dla dzieci, w czasie święta zakochanych nabiera nowego, symbolicznego znaczenia. Dlatego polecamy sięgnięcie także po słodkiego, czekoladowego misia z serduszkiem, który nie tylko wyrazi uczucia, ale też będzie wspaniały w smaku. Zgodnie z tradycją: to prezent dla chłopaka!

Ale skąd wzięła się tradycja ofiarowywania misia właśnie w czasie walentynek? Sięga ona początków XX wieku, kiedy pluszowe misie zaczęto produkować w Stanach Zjednoczonych. Stały się od razu ulubieńcami dzieci i dorosłych, a według dziewcząt – potrafiły idealnie wyrazić ich uczucia. Największą symbolikę zyskały jednak w czasie I wojny światowej, kiedy amerykańskie dziewczęta ofiarowywały misie swoim ukochanym, wyruszającym na front. Pluszaki towarzyszyły młodym mężczyznom w plecakach, siedziały przy ich łóżka w szpitalach, a następnie wracały do domów, by stanowić symbol miłości, rozłąki i ponownego połączenia. O tym, jakie miały znaczenie, świadczy fakt, że wiele z nich znajdowano również przy zabitych żołnierzach.

Tradycja pluszowego misia jako symbolu miłości przetrwała i zakorzeniła się w amerykańskiej, a następnie także europejskiej kulturze. Dlatego, jeśli chcesz wyrazić swoje uczucia, na pewno będzie on świetnym wyborem na walentynki – również w wersji czekoladowej, a nie pluszowej.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.