Sky Clinic to miejsce, w którym personel realizuje najskrytsze marzenia pacjentów. Sky Clinic oferuje innowacyjne nieinwazyjne lub mało inwazyjne rozwiązania stanowiące oręż do walki ze starzeniem, defektami skórnymi, chorobami dermatologicznymi, wstydliwymi problemami dotyczącymi wyglądu bądź funkcjonowania zewnętrznych narządów płciowych, walki z nadwagą, otyłością, cellulitem i rozstępami. I nie tylko…

W Sky Clinic pacjentowi umożliwia się uzyskanie smukłej lub atletycznej umięśnionej sylwetki bez ćwiczeń, a personel dokłada wszelakich starań, by spełnić jego marzenia. Klinika szczyci się również obecnością robota Artas 9X, który z jubilerską precyzją przeszczepia włosy, a zatrudnieni w Sky Clinic trycholodzy o umiejętnościach na skalę światową, sprawiają, że miejsce to ma renomę najlepszej kliniki trudniącej się transplantacją włosów w Polsce. Diodowe lasery i urządzenia najnowszej generacji pracujące w klinice pod czujnym okiem lekarzy zapewniają najwyższą jakość usług oraz gwarantują pacjentowi zadowolenie.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej?

Współczesna medycyna estetyczna zajmuje się nie tylko odmładzaniem, ale i przeciwdziałaniem występowania oznak starzenia. Umożliwia usunięcie skórnych mankamentów i skaz wywołanych zarówno urazami, czynnikami mechanicznymi, jak i postępami niektórych chorób. Do Sky Clinic zgłaszają się na przykład kobiety borykające się z problemami ginekologicznymi zlokalizowanymi w zewnętrznych narządach płciowych, które zabierają im przyjemność płynącą z seksu, poczucie komfortu lub skazują na wiecznie nawracające infekcje.

W klinice usuwa się też cellulit – słynną pomarańczową skórkę pojawiającą się głównie u płci żeńskiej, tuż po osiągnięciu 20 roku życia. Z powodzeniem niweluje się również potrądzikowe blizny, usuwa szramy, prowadzi terapię trądziku różowatego czy rumienia. Eliminuje pękanie naczynek, zaczerwienia skóry, kurze łapki, zmarszczki. Stosuje się szereg godnych uwagi zabiegów na twarz, dekolt, ramiona, które wyraźnie odświeżają skórę i czynią ją promienną, zdrową, dotlenioną, dożywioną, jędrną.

Zabiegi medycyny estetycznej wspomagają regenerację skóry i pobudzają komórkowe mechanizmy adaptacyjne, dzięki czemu skóra już po jednym zabiegu staje się bardziej odporna na ewentualne urazy oraz funkcjonuje lepiej.

Wśród szeregu zabiegów dostępnych w Sky Clinic kilka zasługuje na szczególną uwagę:

  • Oczyszczanie wodorowe jest najnowszym osiągnięciem z pogranicza medycyny estetycznej i kosmetologii. Ten wieloetapowy zabieg dogłębnie oczyszcza i odświeża skórę. Terapia z użyciem aktywnego wodoru złuszcza martwe komórki warstwy rogowej oraz eliminuje wolne rodniki i Reaktywne Formy Tlenu (RFT), które od wewnątrz niszczą struktury komórkowe. Utlenianie elementów komórkowych (białka, lipidy, kwasy nukleinowe) nie tylko jest bezpośrednią przyczyną starzenia, ale i może inicjować proces rozwoju nowotworu. Aktywny wodór zachowuje się tutaj jak antyoksydant walczący ze stresem oksydacyjnym komórki. Niczym zmiotka usuwa wolne rodniki z powierzchni komórek. Wszystko odbywa się na zasadzie przekształcania ich w wodę. Wprowadzanie aktywnego wodoru do wnętrza komórek skóry przebiega z elektroporacją – impulsy elektryczne powodują zmiany w potencjale błonowym komórek. W rezultacie tworzą się w błonach mikrokanaliki, które są przepuszczalne dla wielkocząsteczkowych substancji, a zatem można z powodzeniem wpompować do komórek koncentraty odżywcze stymulujące regenerację i zmagające procesy odbudowy uszkodzonych struktur. Oczyszczanie wodorowe jest idealną opcją dla każdego, kto pragnie dokładnie i dogłębnie oczyścić swoją skórę i spowolnić procesy starzenia. Zabieg polecany jest osobom borykającym się trądzikiem, ropnymi wykwitami i cerą naczynkową.
  • Terapia komórkami macierzystymi jest inteligentną technologią umożliwiającą nie tylko odmłodzenie, ale i walkę z przykrymi, uporczywymi schorzeniami dermatologicznymi. Komórki macierzyste wykazują potencjalnie nieograniczoną możliwość podziałów, a przy tym mogą łatwo przeobrażać się w dowolny typ tkanki przy zaistnieniu odpowiednich warunków. Ogromną zaletą komórek macierzystych są możliwości autoregeneracji tkankowej. W medycynie estetycznej stosowane są do usuwania blizn, szram, przebarwień, ziaren pigmentacyjnych, do regeneracji komórek skóry. Przed dokonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja lekarska. Pacjent po zakwalifikowaniu do zabiegu poddaje się pobraniu krwi, z której potem otrzymywany jest izolat komórek macierzystych. W tej sytuacji stosowana jest mezoterapia – przy użyciu cieniutkich igiełek koncentrat komórek macierzystych wprowadzany jest w wybrane fragmenty skóry. Ta metoda jest stosowana jako uzupełnienie transplantacji włosów. Uważa się, że koncentrat komórek macierzystych wspomaga funkcjonowanie skóry, wzmacnia cebulki włosowe i czyni je odpornymi na działanie czynników prozapalnych, toksyn, patogenów i dihydrotestosteronu (DHT) powodującego łysienie skóry głowy. Zabieg umożliwia pozbycie się zmarszczek i likwidację cieni pod oczami.
  • Lifting HIFU jest rewelacyjną metodą umożliwiającą pozbycie się defektów skórnych. Działanie tej technologii opiera się na skoncentrowanych falach ultradźwiękowych, które spalają zalegający tłuszcz i modelują sylwetkę. Ultradźwięki w sposób bezbolesny przedostają się do skóry właściwej i stymulują w niej syntezę kolagenu. Skóra przechodzi lifting bez użycia narzędzi inwazyjnych. Koloryt skóry ulega znacznej poprawie, zmarszczki są wyraźnie zredukowane, a potrądzikowe blizny wygładzone i spłycone. Lifting HIFU poleca się każdemu, kto pragnie się odmłodzić.
  • Kriolipoliza jest metodą zamrażania wykorzystywaną do rozbijania tłuszczowych złogów. Ogromnym plusem tej metody jest fakt, że efekty pojawiają się natychmiastowo. Wykonanie zabiegu jest bezbolesne i przynosi trwałe rezultaty. Urządzenie próżniowe typu cooltech zasysa wybrany fragment tkanki i poddaje go ekspozycji na krytycznie niskie temperatury. W tej sytuacji komórki tłuszczowe ulegają destrukcji, a tkanka z nagromadzonymi zapasami podlega rozkładowi. Jej elementy transportowane są przez chłonkę, a ostatecznie ulegają wydaleniu. Kriolipoliza świetnie sprawdza się u osób z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Umożliwia szybkie wymodelowanie sylwetki, poprawia jędrność skóry, eliminuje płytkie zmarszczki oraz jest stosowana do usuwania blizn.
  • Peeling kawitacyjny pozwala na ekspresowe dotarcie ultradźwięków do najgłębiej położonych warstw skóry. Zabieg oczyszcza skórę, stymuluje procesy regeneracyjne, pobudza produkcję kolagenu oraz spłyca bądź redukuj potrądzikowe blizny. Peeling kawitacyjny bazuje na ultradźwiękowych falach tworzących kompleks z wodą lub ze specjalnie stworzonymi do tego celu ampułkami. W efekcie formują się na skórze niewielkie pęcherzyki, które podlegają wypełnieniu gazem. Ciśnienie powoduje ich pęcznienie. Pęcherzyki w końcu pękają, dokonując intensywnego oczyszczania skóry ze zrogowaciałego naskórka, przywracając skórze blask, energię i siły witalne. Ultradźwiękowe wibracje wpływają na mikrokrążenie krwi, a dodatkowo wspomagają usuwanie toksyn z powierzchni skóry. Zabieg przeznaczony jest przede wszystkim dla osób z depigmentacją skóry, przebarwieniami i nierównym kolorytem.
  • Onda jest technologią wykorzystującą fale magnetyczne. Umożliwia szybkie pozbycie się zbędnego balastu i cellulitu. Mikrofale coolwaves rozbijają komórki tłuszczowe oraz wzmagają procesy regeneracyjne i syntezę kolagenu. Onda rewelacyjnie sprawdza się w walce z „boczkami” czy brzuszną „oponą”.

Sky Clinic dysponuje wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami, choćby urządzeniami laserowymi pozwalającymi na prowadzenie najwyższej jakości zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologicznych, takich jak: lasery diodowe, Onda, Monalisa Touch, Hifu, Lipolife, Fotona, Endermologie LPG Alliance, Innofacial, Storz Medical, Harmony Baby, Zaffiro.

Przeszczep włosów – Sky Clinic polskim liderem!

Przeszczep mieszków włosowych stanowi jedyną metodę gwarantującą odzyskanie utraconego owłosienia. Stosowany przez Sky Clinic robot Artas 9X umożliwia zastosowanie wysoce efektywnej metody Fue, opierającej się na pobieraniu mieszków włosowych z okolicy potylicznej głowy i ich implantacji w miejscach, gdzie pojawiają się zakola bądź linia czoła podlega atrofii. Rewolucyjne urządzenie Artas 9X pracuje pod pieczą najlepszych specjalistów z zakresu trychologii i medycyny estetycznej, którzy na bieżąco kontrolują przebieg zabiegu. Urządzenie działa w sposób bezpieczny, mało inwazyjny i pozwala uzyskać owłosienie w przeciągu bardzo krótkiego czasu w porównaniu do innych metod (4-8h). Najnowsza wersja oprogramowania Artas Hair Studio umożliwia wizualizację przyszłego wyglądu pacjenta na podstawie dostarczonych przez niego zdjęć.

Główną przyczyną łysienia jest dihydrotestosteron, który oddziaływuje na brodawkę włosa z kilkukrotnie wyższą siłą aniżeli sam testosteron. Wypadanie włosów i powstawanie zakoli jest genetycznie uwarunkowane. W Sky Clinic przeprowadza się szereg badań medycznych kwalifikujących bądź dyskwalifikujących do zabiegu. Lekarze decydują się na przeprowadzenie przeszczepu tylko wtedy, gdy istnieje realna szansa, że zabieg się uda. Każdy pacjent przed przystąpieniem do transplantacji konsultowany jest przez lekarza, do którego należy decyzja ostateczna – wykonać zabieg czy nie? Istnieje ogromna szansa powodzenia przeszczepu z uwagi na fakt, że mieszki włosowe pobierane są z okolic potylicznych, a więc tych, które są odporne na działanie dihydrotestosteronu. Takie działania są całkowicie bezbolesne, ponieważ wykonuje się je w miejscowym znieczuleniu. Pacjent tuż po wykonaniu przeszczepu po raz kolejny konsultowany jest przez eksperta, który wnikliwie ogląda miejsce implantacji i wykonuje opatrunek. W razie potrzeby wspomaga się leczenie komórkami macierzystymi, które regenerują komórki skóry głowy i wspomagają wzrost włosa.

W Sky Clinic dokonuje się także przeszczepów brody. Zabieg jest wskazaniem dla mężczyzn, których zarost jest rzadki lub występuje tylko miejscowo. Do zabiegów kwalifikuje się również mężczyzn po chemioterapii i urazach mechanicznych.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.