Polecamy firmy, których projekty zastąpią nam promienie słońca. Takie są kolorowe i radosne. Printy w modzie z polskich marek!

Tekst: Joanna Zaguła

Podaruj mi trochę słońca – o to prosiła ukochanego niegdyś w piosence Ewa Bem. Ale w listopadzie nawet najbardziej kochająca osoba nie jest w stanie poprawić dla nas pogody. Dlatego musimy sobie radzić sami. Ja mam pomysł na poprawę nastroju strojem. Myślę, że gdyby polskie ulice były bardziej kolorowe, to każdy czułby się tu lepiej. Bylibyśmy otoczeni wzorami i kolorami, szczęśliwsi, pełni energii i – co ważne – nie wstydzilibyśmy się sami być trochę bardziej kolorowi. Przedstawiam więc cztery polskie marki, które zachwycą wam kolorowymi wzorami na ubraniach. Polecamy printy w modzie!

Cottonganic 

W tej niewielkiej manufakturze powstają piękne ubrania i ciuchy domowe z organicznej bawełny i wegańskiego jedwabiu. Na każdym etapie produkcji dla założycielek firmy ważny jest szacunek: dla pracowników, dostawców, środowiska. To nie tylko wspaniała inicjatywa, ale też przepiękne projekty, częściowo barwnie drukowane w motywy roślinne i zwierzęce.

Diligent

Projektanci tej marki stawiają na mocne kolory, bawią się formą i zestawiają kontrastujące ze sobą ą faktury materiałów. To naprawdę moda na wysokim poziomie. Widać w niej inspiracje sztuką współczesną (bluzka na zdjęciu nazywa się Fangor), odwagę w projektowaniu, ale i troskę o wygodę w duchu ready to wear, a nawet streetwear.

KOKOworld

To inicjatywa, która łączy krawców z Senegalu i z Polski, rękodzielników z Indonezji z kaletnikami z Krakowa. Założycielka marki to zapalona podróżniczka i marzycielka, która z pasji do poznawania świata i rękodzieła stworzyła miejsce, gdzie kupicie piękne ubrania szyte przez godnie wynagradzanych i traktowanych z szacunkiem twórców. Poznacie ich, wchodząc na stronę Koko.

Missu

Kobiece kroje, urocze wzory, a w tym sezonie także mocne kolory – to cechy kolekcji Misuu. To lokalna marka, której twórcy stawiają na precyzyjne wykończenie i dbają o każdy szczegół projektów.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.