Wielkimi krokami zbliżają się Targi Mody w Poznaniu. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można spotkać osoby reprezentujące największe marki modowe, blogerów, stylistki, fotografów oraz przyszłych projektantów. Zachęcamy was serdecznie do udziału w tym święcie polskiej mody. A gdy już zdecydujecie się odwiedzić Poznań, zwróćcie uwagę na wydarzenia towarzyszące tej imprezie.

Pierwsze z nich to „miejski” projekt Targów Mody Poznań i partnerów – Miasto Żyje Modą, który odbędzie się w dniach 17-23.02.2020. Jego twórcy chcą promować Poznań jako miasto ciekawe nie tylko biznesowo i turystycznie, ale też pełne modnych miejsc, związanych dosłownie i w przenośni z branżą „fashion. Miasto Żyje Modą to wydarzenie wyjątkowe, w którym udział biorą projektanci, butiki i miejsca bezpośrednio związane ze sztuką. Wszyscy jednogłośnie promują modę i to, co jest aktualnie trendy! Głównym wydarzeniem projektu jest zaś Kongres Fachowców, obywający się pierwszego dnia Targów Mody Poznań w Sali Ziemi. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą m. in. Adam Leja – kolekcjoner sztuki, Anna Kuczyńska – projektantka mody, ekologiczna marka Bohema Clothing – produkująca buty m. in. ze skóry kaktusa i ananasa, Allegro, UTH, kancelaria Wierciński, Kwieciński, Baehr, Domodi.pl, Irina Nechaeva – przedstawicielka Kazahskiego Fashion Weeku oraz firma Cinematic VR.

Udział w Kongresie Fachowców jest bezpłatny – wystarczy zarejestrować się przez tę stronę internetową

Oto lista miejsc, które biorą udział w projekcie Miasto żyje Modą:

Centrum Kultury Zamek – możliwość zobaczenia wystawy pt. „Nieznany impresjonizm – Manet, Pissarro i im współcześni”, na której podziwiając dzieła mistrzów poznamy charakterystyczne dla impresjonistów tematy jak: portrety, życie nowoczesnego miasta, ale przede wszystkim, to co istotne z punktu widzenia mody, jakie trendy panowały w strojach z innej epoki.

COCO BOUTIQUE – dedykowane warsztaty pt. „Capsule wardrobe w praktyce”, których celem będzie uświadomienie klientkom w jaki sposób budować kapsułową garderobę oraz jak odpowiednio dobierać do siebie rzeczy. Butik zaprasza przez cały okres trwania wydarzenia, w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w sobotę (22.02.) od 10:00 do 14:00.

CONFASHION – nocne zakupy i spotkanie po godzinach otwarcia w butiku przy jednej
z najpiękniejszych ulic Poznania – Paderewskiego. Zapisy telefoniczne i mailowe: info@confashion.com.pl, 601 968 690. 

Anna Korytowska – wystawa kolekcji ubiorów autorskich, połączona ze spotkaniem z projektantką
w jej Atelier na Garbarach, 17.02. o godz. 18:00. Zapisów można dokonywać pod adresem anna@korytowska.pl.

Miszkomaszko – warsztaty drukowania koszulek techniką sitodruku. Każdy z uczestników
ma możliwość przygotowania nadruku na własnej koszulce lub zakupienia bawełnianej torby
na miejscu. Warsztaty odbędą się 22.02. w godzinach 12:00-14:00, wstęp wolny.

Muzeum Historii Ubioru – kuratorskie zwiedzanie wystawy „Czego oczy nie widzą. Historia bielizny
w XIX wieku”. Muzeum zaprasza w dniu 20.02. o godz. 18:00. Uczestnicy Targów Mody Poznań mogą skorzystać ze specjalnej zniżki 25% na bilety. Bilety w cenie 12 zł normalny oraz 8 zł ulgowy.

Novamoda – tydzień szalonych cen i rabatów na ubrania od projektantów, a dla osób, które mają ochotę na zakupy ze stylistką, wystarczy umówić się telefonicznie z Martą Rash – 790 455 885.

Oyca – marka biżuteryjna przygotowała dla uczestników projektu dwa dedykowane spotkania, podczas których dowiedzą się oni więcej na temat projektowania biżuterii komercyjnej, sztuki złotniczej oraz biżuterii męskiej, skupiając się na twórczości Mieczysława Gryzy. Uczestnicy będą mogli zobaczyć również jego pracownię. Pierwsze 18.02. o godz. 17:00 oraz drugie – 20.02. o godz. 18:00. Zgłoszenia telefoniczne u Agnieszki Gryzy: 696 023 047.

PATRIZIA ARYTON – marka istniejąca na Polskim rynku od 30 lat. Obecnie ubiera kobiety na całym świecie, a na potrzeby projektu, przygotowała dla klientek specjalną ofertę promocyjną. Marka przygotowała w czasie trwania projektu 20 % zniżki dla wszystkich osób, które pokażą przy kasie bilet Targów Mody Poznań lub zarejestrują się na Kongres Fachowców.

Stary Browar – to miejsce, które łączy w sobie sztukę, handel i kulturę. W Galerii na Dziedzińcu Sztuki odbywają się liczne, międzynarodowe wystawy. Uczestnicy projektu będą mieli okazję zobaczyć obecną – „Daniel Lismore – Jestem Dziełem Sztuki”.

Daniel Lismore jest chodzącym dziełem sztuki, którego tak znane osobowości ze świata mody jak Vivienne Westwood i Naomi Campbell oraz marki H&M, Mastercard czy Bulgari zapraszają do współtworzenia flagowych projektów. Jego wystawy zachwyciły Björk i Davida Beckhama. A to tylko początek długiej listy artystów i celebrytów, uznających Daniela Lismore’a za wybitnego i intrygującego artystę. 

20.02 o godz. 17:00 odbędzie się wydarzenie dedykowane grupie gości Targów Mody Poznań i uczestników projektu Miasto Żyje Modą – oprowadzanie i spotkanie z artystą Danielem Lismorem na wystawie w Galerii na Dziedzińcu 

Goście Targów Mody Poznań mogą skorzystać również z bezpłatnego zwiedzania wystawy w poniższych dniach/godzinach:
19.02, godz. 18:00-20:00
20.02 godz. 17:00-20:00 

Do udziału w wydarzeniach uprawnia bilet na Targi Mody Poznań, lub rejestracja na konkretny dzień i godzinę poprzez adres e-mail: aleksandra.frankowska@grupamtp.pl. 

Prelekcje podczas Kongresu Fachowców:

  1. „Ja, kolekcjoner, czyli jak zostałem znawcą mody” – Adam Leja, kolekcjoner mody
    i ekspert w dziedzinie sztuk dekoracyjnych z okresu art deco. To jeden z największych kolekcjonerów mody w Europie – jego zbiory liczą ponad pięć tysięcy eksponatów z okresu od połowy XIX wieku, aż do dziś.
  2. „Budowanie marki własnej na Allegro” O tym jak zbudować markowy sklep na Allegro
    i efektywnie zarządzać sprzedażą uwzględniając specyfikę modelu marketplace, opowie Celestryna Lendo-Zachariasz. 
  3. „Twórczy recykling. Pomiędzy chaosem, a świadomym projektowaniem” – z ramienia Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego wystąpią zw. Irmina Aksamitowska-Szadkowska oraz dr hab. Hanna Wojdała-Markowska. Panie opowiedzą między innymi o refleksjach na temat danych związanych z modą oraz przekraczaniu granic bezpieczeństwa konsumpcyjnego. Nie zabraknie także wątku o etyce zawodu projektanta.
  4. „Anna Kuczyńska – antykonsumpcyjna projektantka mody. Czy to możliwe? Magazyn Wallpaper określił ją „najjaśniej błyszczącą gwiazdą polskiego designu”. Już niedługo poznańska publiczność będzie miała okazję posłuchać, jak to jest być projektantem i być wiernym swoim ideałom.
  5. „Materiały roślinne, jako przyszłość w branży mody” – Bohema Clothing, ekologiczna
    a nawet wegańska marka, która produkuje nie tylko buty ze skóry ananasa. Całkiem niedawno stali się oni prekursorem i stworzyli pierwsze na świecie buty ze skóry kaktusa.
  6. „Prawne aspekty lokowania produktów przez influencerów modowych” – w imieniu kancelarii Wierciński Kwieciński, Baehr, prelekcję wygłosi adwokat Aleksandra Bączykowska. Wystąpienie zostanie poświęcone funduszom unijnym, z których finansować można rozwiązania wspierające zrównoważony rozwój w branży modowej. Uczestnicy dowiedzą się, gdzie i jak szukać bezzwrotnych form pomocy finansowej, wspierającej innowacyjne projekty oraz promocję marki na rynkach zagranicznych.
  7. „Słowo w modzie” Moda opiera się na słowach. To słowa tworzą trendy, budują marki i ich oryginalność. Od nich się zaczyna – budując strategię marki i kreując komunikację do użytkowników. Dlaczego ich dobór jest tak istotny i jak je interpretować? Opowiedzą przedstawicielki – Domodi, Marta Kaleta i Martyna Głowińska.
  8. „Trendy, innowacje i ekologiczna moda Kazachstanu: nasze spojrzenie na przyszłość” – Irina Nechaeva.
  9. „Platforma VR Lookroom. Zacieranie granicy między zakupami online i offline” – Konrad Ziaja z Cinematicvr.pl

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.miastozyjemoda.pl oraz na Facebooku Targów Mody Poznań.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.