Przygotowujesz przyjęcie lub zapraszasz rodzinę i znajomych, a nie chcesz się uciekać do tradycyjnych rozwiązań dekoracyjnych? Zamiast wybierać zwykłe serwetki, sprawdź, jakie możliwości dają papiery ryżowe. Mają wiele wyjątkowych cech, do których należą nie tylko mocne barwy i wyraziste wzory. Wybierając je na element dekoracyjny stołu, z pewnością docenisz, jak łatwo się z nimi pracuje. Choć niektórzy uważają, że jest to rozwiązanie dla początkujących hobbystów, w rzeczywistości nawet profesjonaliści chwalą możliwości tego materiału. Dlaczego jest to tak wyjątkowe rozwiązanie? 

 

Niegasnące zainteresowanie papierami ryżowymi związane jest z wyjątkową strukturą materiału. Przede wszystkim jest on niezwykle cienki i jednocześnie bardzo wytrzymały. Wyraźne włókna idealnie nadają się do pokrywania śliskich, pozbawionych nierówności powierzchni. Co więcej, jest to materiał odporny na wodę, klej oraz promieniowanie słoneczne. Dzięki temu może być stosowany w każdych warunkach. Papiery ryżowe sprawdzają się w przypadku przedmiotów wykonanych z różnych materiałów. Z powodzeniem pokryjesz nim zarówno szklane słoiki, jak i drewniane skrzynie. Materiał cechuje się wysokim wskaźnikiem wytrzymałości, dzięki czemu masz pewność, że nawet początkujący dekoratorzy poradzą sobie z pierwszymi próbami upiększania różnorodnych przedmiotów. Wyjątkowy charakter ozdoby podkreśla mnogość wzorów i kolorów. Z łatwością dobierzesz kolor papieru pasujący do twojego pomieszczenia.

Przyklejanie papierów ryżowych – jak to robić?

Jednym z najistotniejszych pytań związanych z papierami ryżowymi jest to, jak prawidłowo je naklejać. Na początku należy oczyścić przedmiot, tak aby nie znajdowały się na nim drobinki kurzu lub inne zabrudzenia. Następnie na zdobioną powierzchnię trzeba nałożyć cienką warstwę kleju do decoupage i przykleić ozdoby. Papiery ryżowe są niezwykle łatwe w użyciu, a ich położenie można zmieniać do momentu wyschnięcia kleju. Gdy papierowe wzory spełniają oczekiwania, należy uważnie wygładzić powierzchnię dekorowanego elementu, a następnie nałożyć kolejną warstwę kleju. Ta powinna być nakładana od zewnątrz do środka. Takie działanie prowadzi do usunięcia pęcherzyków powietrza spod papieru. Jeśli chcesz coś poprawić, wilgotny materiał możesz zdjąć i przykleić ponownie. Gdy uznasz efekt za zadowalający, wystarczy pozostawić przedmiot do wyschnięcia. Po tym czasie zyskasz pewność, że zdobiony przedmiot jest trwale i profesjonalnie przystrojony.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.